Майже 500 із тисячі опитаних клієнтів пробації не уклали договір із сімейним лікарем.
Близько 200 підоблікових не згадати, коли вони проходили флюорографічне обстеження.
Понад 250 осіб не пам’ятають, коли останній раз робили аналіз крові.
При цьому понад 600 клієнтів пробації з числа опитаних скористались би швидким тестуванням на гепатит чи ВІЛ-інфекцію на базі підрозділу пробації, якби була така можливість.
Такі результати проведеного у 2020 році анонімного анкетування клієнтів пробації, які перебували на обліку підрозділів пробації у Житомирській області. Опитуванням було охоплено понад 1 тисячу осіб та мало на меті проаналізувати потребу у соціально-психологічних та медичних послугах.
Враховуючи отримані результати, керівництво філії Центру пробації в Житомирській області запланувало кілька заходів для вирішення зазначених проблем та потреб клієнтів пробації, у тому числі засуджених, які готуються до звільнення з установ виконання покарань.
Зокрема, 31 березня 2021 року, начальник філії Державної установи «Центр пробації» у Житомирській області Анатолій Бобриньов обговорив питання доступу вразливих груп населення до соціальних і медичних послуг із керівниками державних та неурядових організацій.
Участь у зустрічі також взяли: голова правління ГО «100% життя. Чернівці», член правління ГО «
FREE ZONE
»
Вадим Велижанин
, голова правління ГО «Милосердя» Владислав Паламарчук та начальник філії ДУ «
Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України
» в Житомирській області Олександр Клименко.
Вадим Велижанін розповів про успішні кейси ГО «100% життя. Чернівці» із забезпечення доступу засуджених в місцях позбавлення волі до медичних сервісів та надання їм сприяння у підготовці до звільнення. Він висловив готовність підтримати представників місцевих НУО та співробітників пробації у розробці ініціатив і проєктів, спрямованих на допомогу засудженим, що звільняються з установ виконання покарань, та клієнтам пробації.
Олександр Клименко висловив міркування щодо можливої співпраці філії ДУ «Центр охорони здоров’я ДКВС України» області з недержавними організаціями щодо поліпшення умов та створення додаткових ресурсів для проведення медичних обстежень засуджених в УВП Житомирської області.
Голова ГО «Милосердя» Владислав Паламарчук надав пропозицію провести на базі філії Центру пробації Житомирщини «круглий стіл» для обговорення ініціатив для підготовки проєкту регіональної програми соціального супроводу та адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі.
Анатолій Бобриньов подякував учасникам заходу за підтримку ініціатив працівників пробації та допомогу у вирішенні нагальних проблем у рамках пенітенціарної пробації. «Ми відкриті до співпраці з усіма зацікавленими організаціями, які мають ресурси для підвищення безпеки суспільства», – наголосив очільник обласної філії Центру пробації.