31 травня 2021 року в с. Коблеве Миколаївської області розпочався триденний тренінг з питань впровадження пілотного проєкту самотестування на ВІЛ серед осіб, які перебувають на обліку в уповноважених органах з питань пробації філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області.
Проведення даного тренінгу стало можливим завдяки реалізації проєкту «Заради життя: якісні інтегровані послуги з ВІЛ, туберкульозу та вірусного гепатиту С для людей у конфлікті з законом», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та впроваджується міжнародною організацією РАТН у партнерстві з Всеукраїнською благодійною організацією «Мережа організацій, що працюють у пенітенціарній сфері».
Самотестування на ВІЛ клієнтами пробації – це чіткий алгоритм дій, адже від правильності використання слинного тесту залежить вірогідність показу дійсного стану наявності або відсутності хвороби у людини. Тому надважливим є сам процес навчання працівників підрозділів пробації щодо правильності застосування тестів на ВІЛ.
Тренінгове заняття розпочалося з вітального слова Віктора Васюка, заступника директора Державної установи «Центр пробації», та Миколи Гагаркіна, голови правління ВБО «Мережа організацій, що працюють у пенітенціарній сфері». Віктор Анатолійович та Микола Іванович подякували всім учасникам тренінгового заняття за їх небайдужість до здоров’я осіб у конфлікті з законом та особистий свідомий вибір здорового способу життя.
Тренери – Наталія Кожан, консультант проєкту «Заради життя», кандидат медичних наук, Заслужений лікар України, та Олена Чуприна, виконавча директорка громадської організації «Пенітенціарна ініціатива», у найближчі дні нададуть учасникам тренінгу найактуальнішу інформацію щодо самостійної роботи зі слинними тестами, а також обговорять усі питання, які можуть виникнути у працівників пробації під час спілкування з клієнтами пробації щодо профілактики та виявлення соціально небезпечних хвороб.
Начальник філії Центру пробації в Миколаївській області Олег Вдовиченко зазначив: «Завдяки плідній співпраці та чіткій взаємодії партнерів, впевнений, що пілотний проєкт із самотестування на ВІЛ слинними тестами особами, з числа клієнтів пробації м. Миколаєва та Миколаївської області, приречений на успіх».