На базі «Ресурсної лабораторії» пробації стартував нетворкінг «Студії професійного розвитку персоналу. Психологія без парканів»



На базі «Ресурсної лабораторії» пробації стартував нетворкінг «Студії професійного розвитку персоналу. Психологія без парканів»
Захід відбувся 8-9 грудня 2021 року за участі керівництва Центру пробації, представників Департаменту з питань виконання кримінальних покарань, Національної школи суддів України, міжнародних та національних експертів у сфері психології та пробації, а також психологів і практичних працівників підрозділів пробації з усієї України.
«Україна рухається європейським шляхом та впроваджує міжнародні стандарти роботи з засудженими для їх успішної ресоціалізації з метою попередження вчинення ними нових злочинів. Надаючи експертну підтримку, міжнародні проєкти сприяють створенню та вдосконаленню національних інструментів роботи з клієнтами пробації», – наголосив під час вітального слова директор Державної установи «Центр пробації» Олег Янчук.
З метою поширення кращих практик та обміну досвідом, у тому числі з міжнародними колегами, удосконалення наявних і розробки нових інструментів пробації влітку поточного року в структурі Державної установи «Центр пробації» було створено сектор психологічної допомоги та інновацій в пробації, так звана «Ресурсна лабораторія». Завдання та функції цього підрозділу Центру пробації під час нетворкінгу презентувала заступник директора Центру пробації Олена Суботенко.
Зокрема, спікерка акцентувала увагу учасників на тому, що «Ресурсна лабораторія» пробації створена як майданчик для:
✔️накопичення і поширення досвіду психологічної роботи з правопорушниками;
✔️вдосконалення інструментів пробації та розроблення нових методик для роботи з клієнтами пробації;
✔️тренінгової платформи з метою акумулювання тренерського досвіду.
Основними напрямами діяльності лабораторії є:
🔹координація надання психологічної допомоги персоналу та клієнтам пробації;
🔹розвиток професійних компетентностей персоналу та тренінгової роботи;
🔹впровадження інноваційних підходів, методів, технік та інстументів;
🔹співробітництво з державними органами влади, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями, науковими та освітніми закладами, а також міжнародними партнерами.
У вітальній промові Наталія Шукліна, проректор Національної школи суддів, висловила вдячність за співпрацю проєкту NORLAU Проєкту Пробації та Державній установі «Центру пробації» й окреслила результати цієї співпраці. Так, Національною школою суддів України вже підготовлено 2 навчальні курси для суддів та кандидатів на посаду суддів з питань пробації у кримінальному судочинстві. На наступний рік заплановано підготовку посібника для суддів першої інстанції, кандидатів на посаду судді та працівників апаратів судів «Роль пробації у кримінальному судочинстві України».
В свою чергу, заступник начальника Департаменту з питань виконання кримінальних покарань Наталія Рибалка зазначила про важливість впровадження сучасних форм та методів роботи із засудженими, необхідність проведення навчання психологів з метою розвитку їх професійної компетентності, що забезпечить ефективність виконання актуальних завдань професійної діяльності.
Ірина Рудніцька, старший інспектор з особливих доручень відділу соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими Управління ресоціалізації та соціальної реабілітації Департаменту з питань виконання кримінальних покарань, презентувала учасникам заходу «Робочу книгу психолога», що є результатом співпраці науковців, науково-педагогічних працівників, персоналу органів та установ виконання покарань, і має на меті підвищити рівень професійних компетенцій, сприяти розвитку творчого потенціалу психологів, надати їм методичну та практичну допомогу.
Про підготовку тренерів для підвищення потенціалу працівників пробації говорили експерти NORLAU Проєкту Пробації – Артем Бабак та Юрій Луценко, а про розвиток професійної компетентності в рамках концепції кадрової політики Центру пробації – експерт проєкту «Право-Justice» Сергій Синьогуб.
Історіями успіху поділились з учасниками нетворкінгу психологи установ виконання покарань та підрозділів пробації.
Даний нетворкінг – це започаткування співпраці психологів пробації та установ виконання покарань і слідчих ізоляторів ДКВС України з метою підвищення професійного рівня персоналу задля підсилення спроможності втілювати актуальні інструменти роботи із засудженими, дієвого обміну досвідом із впровадження актуальних методик роботи з врахуванням міжнародного досвіду задля досягнення цілей ресоціалізації.
У подальшому подібні заходи стануть частиною роботи Центру пробації, а для обговорення й представлення кращих практик і новинок, які підвищать результативність пробації, будуть обиратися актуальні питання, що турбують більшість практиків.