Мова — ДНК націїМова — ДНК нації

21 лютого, у Міжнародний день рідної мови, коли світ співає різними голосами, ми з гордістю й любов’ю промовляємо українською. Серед тисячозвучної мовної мозаїки вона – наймилозвучніша й найрідніша.

Це свято досить молоде – воно з’явилося у 1999 році з ініціативи ЮНЕСКО, щоб захистити мовну й культурну багатоманітність. А з 2000 року це свято відзначають і українці.

Сьогодні до святкування цього дня долучились і пробаціонери:

На Київщині працівники Білоцерківського районного відділу №1 та Обухівського районного відділу №1 провели патріотично-виховні заходи для молоді. Учасники заходу дивились освітні фільми, які розкривають значущість мови для держави та нації. 

На Чернігівщині клієнти пробації разом з інспектором відвідали книжкову виставку “10 цікавих фактів про українську мову” на базі Козелецької центральної бібліотеки.

Підоблікові Ковельського районного відділу філії Державної установи “Центр пробації” у Волинській області переглянули тематичний документальний фільм “Мова”, з колекції Docudays. Метою заходу стало розкриття поняття мовної ідентичності, використання мови як ключа до вивчення культури, історії, традицій, творення культури.

Цю ж стрічку переглянули і неповнолітні клієнти пробації Одеської області. Підлітки ділились враженнями, думками про те як важливо вивчати та поширювати українську мову, а також читали вірші українських авторів.

Перегляд тематичних фільмів, відвідування книжкових виставок, читання віршів українських авторів – все це сприяє формуванню мовної ідентичності, вихованню поваги до рідної мови та традицій. Крім того, такі заходи допомагають клієнтам пробації ресоціалізуватися, знайти своє місце в суспільстві та стати поважними громадянами України.