“Метою пенітенціарної реформи є створення необхідних умов для використання потенціалу кожної людини. Засуджені, які відбувають покарання без позбавлення волі (на пробації), є потенціалом громади”, – вважає монітор Національного превентивного механізму, регіональна координаторка взаємодії з громадськістю Верховної Ради України з прав людини в Херсонській області, волонтерка пробації Оксана Тропіна (Оксана Тропина).
У подкасті “Говори. Слухай” на Медіаплатформа “Вгору” пані Оксана розповіла про зміни в пенітенціарній системі, умови тримання в СІЗО та установах виконання покарань, міжнародні стандарти, діагностику та лікування соціально небезпечних хвороб, а також переваги пробації для людини й проблеми, до вирішення яких закликала психологів із громадського сектору.
“Пробація – це теж покарання. Але я б сказала, що це ресоціалізація людей. Працівники пробації допомагають людям знайти себе, знайти причину, корінь зла, яке дало поштовх для вчинення злочину. Це і соціальна робота, психологічне консультування. Це допомога усвідомити проблему і стати на правильний шлях”, – зазначила волонтерка пробації.
Оксана Тропіна поділилась власними спостереженнями і думками пропрофесіоналізм працівників пробації, а також розповіла про випадки з власної практики спілкування з особами у конфлікті з законом.
Усю розмову з Оксаною Тропіною слухайте у долученому матеріалі. Про пробацію – з 24 хв., про альтернативу тюрмі та головну відмінність між пробацією й в’язницею – з 34.50 хв: https://vgoru.org/…/yaki-umovi-v-hersonskih-vyaznicyah…