Кібербезпека: правила гігієни, які повинен знати коженКібербезпека: правила гігієни, які повинен знати кожен

У сучасному світі, коли все більше людей використовують інтернет у своєму повсякденному житті, кібербезпека стає все більш важливою. Кіберзлочинці постійно розробляють нові методи атак, тому важливо знати, як захистити себе від них.

 

 29 листопада 2023 року в режимі онлайн відбулась конференція присвячена питанню захисту персональних даних для працівників уповноважених органів з питань пробації. Захід, організований пробаціонерами з Луганської, Полтавської та Херсонської областей, мав на меті поглиблення знань працівників з кібергігієни.

 

У зустрічі взяли участь понад 300 пробаціонерів з  різних куточків України. 

 

Тетяна Кічата, заступник директора Державної установи ”Центр пробації” відкриваючи захід наголосила: “Представники пробації на законних підставах зберігають та обробляють персональні дані засуджених, тому безпека в цифровому просторі це одне з важливих питань в роботі пробації”.

 

Також в межах заходу, за сприяння постійного партнера пробації, Docudays, був продемонстрований документальний фільм Ісмаеля Жоффруа Шандуті “Пранкнули”” — про свотинг у віртуальному світі. Після перегляду учасники долучились до обговорення актуальних питань захисту інформації в цифровому просторі. 

 

Під час конференції, фахівці відділу інформаційних технологій пробації донесли до учасників основні правила кібергігієни та захисту від кібератак: методи захисту персональних даних в інтернеті та на цифрових носіях, безпечне використання електронної пошти, ознаки фішингових атак, нові види загроз та алгоритми дій при зіткненні з такими загрозами.

 

В питанні кібербезпеки одним з ключових є людський фактор, тому так важливо постійно нагадувати про обережність в цифровому просторі.