Куратори пробаційних програм отримали знання та навички реалізації пробаційної програми «Подолання домашнього насильства»Куратори пробаційних програм отримали знання та навички реалізації пробаційної програми «Подолання домашнього насильства»

14 вересня 2023 року за ініціативи Проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), що реалізується компанією Alinea International та фінансується Урядом Канади, відбувся навчальний вебінар «Особливості впровадження пробаційної програми «Подолання домашнього насильства».

Відкрили захід та привітали учасників вебінару начальник відділу соціально-виховної роботи з суб’єктами пробації, пробаційних програм та взаємодії з волонтерами пробації Центру пробації Христина Ануфрієва та керівник напряму підтримки реформи пенітенціарної системи Проєкту SURGe Ігор Оверченко.

Під час заходу учасників поінформовано про розробників пробаційної програми та експертів, які брали участь у створенні цього спеціального інструменту роботи з кривдниками, його інновативності та особливостях впровадження в практичну діяльність працівників пробації.

Ігор Оверченко під час виступу акцентував увагу присутніх на інструментах, зокрема пробаційних програмах, у розробленні яких брали участь експерти Проєкту SURGe, поінформував про презентацію нової пробаційної програми «Подолання домашнього насильства», що відбулась 07 вересня 2023, за участі представників Міністерств та відомств, які є членами робочої групи, створеної згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2017 № 24.

В свою чергу, Тетяна Журавель авторка пробаційної програми «Подолання домашнього насильства», презентувала розроблений інструмент, ознайомила учасників заходу із метою та завданнями пробаційної програми для кривдників, загальними засадами впровадження пробаційних програм з особами, які вчиняють домашнє насильство.

Наталія Строєва, психологіня за методом КПТ, експертка Проєкту SURGe, авторка пробаційної програми «Подолання домашнього насильства» поінформувала учасників про особливості проведення занять у межах зазначеної пробаційної програми, використовуючи приклади зі свого професійного досвіду.

На завершення заходу учасники обговорили питання, що виникли під час навчання, та в процесі реалізації заходів, передбачених пробаційними програмами.