Кабінет міністрів 27 січня 2023 року затвердив план заходів з реалізації Концепції комунікації у сфері гендерної рівностіКабінет міністрів 27 січня 2023 року затвердив план заходів з реалізації Концепції комунікації у сфері гендерної рівності
Серед іншого, план має на меті досягнення «стратегічної цілі» – забезпечення рівного доступу жінок та чоловіків до правосуддя.
На першому етапі планується провести «аналіз ситуації щодо доступу до правосуддя жінок та чоловіків» і виявити бар’єри, які перешкоджають такому доступу.
На наступному етапі планується запровадити в системі підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації адвокатів та фахівців з надання безоплатної правової допомоги, вивчення питання «щодо упередженого ставлення та дискримінації за ознакою статі».
Також має бути розроблений та впроваджений освітній курс під назвою «Подолання гендерних стереотипів під час здійснення правосуддя» для фахівців у сфері судочинства, та планується забезпечити «поінформованість жінок та чоловіків про механізми доступу до правосуддя та їх використання».
У зазначений процес будуть залучені громадські організації, міжнародні проекти, Національну школу суддів, Міністерство юстиції тощо.
За матеріалами порталу «Судово-юридична газета»
#Інформує_уповноважений_з_гендерних_питань – радник керівника Державної установи «Центр пробації»