З 28 по 31 серпня 2022 року в Чикаго відбулося 47-ме пленарне засідання АРРА



З 28 по 31 серпня 2022 року в Чикаго відбулося 47-ме пленарне засідання АРРА
В умовах сьогоднішньої агресії росії проти України весь світ об’єднався в підтримку нашої держави. Ключовим партнером у цей не простий час для України виступають Сполучені Штати Америки. У рамках такої підтримки було запрошено представників кримінальної юстиції України на 47-ме пленарне засідання навчального інституту Американської асоціації пробації та умовно-дострокового звільнення (APPA) – міжнародна асоціація, до складу якої входять члени зі Сполучених Штатів, Канади та інших країн, які активно працюють у сфері кримінальної юстиції).
Спікерами засідання були високопосадовці та фахівці з різних галузей кримінальної юстиції Сполучених Штатів Америки, міжнародні та неурядові організації, представники наукової спільноти. Серед почесних гостей 47– го пленарного засідання були присутні заступниця Міністра юстиції Олена Висоцька та директор Державної установи «Центр пробації» Олег Янчук.
У відкритті конференції взяли участь понад 1300 учасників. На знак підтримки України під час відкриття засідання пролунали гімни трьох держав – США, Канади та України, а присутні в залі учасники тримали жовто-блакитні прапорці.
Робота конференції була розпочата із розповіді про те як функціонує система правосуддя України в умовах військової агресії, якими викликами сьогодні вона стикається і якої потребує допомоги від світових партнерів.
Олена Висоцька акцентувала увагу присутніх на темі повномасштабної агресії росії проти України і ті страшні наслідки, які несе війна. Також заступниця Міністра юстиції України поінформувала присутніх про наслідки війни для системи виконання покарань, заходи, що вживаються для забезпечення її діяльності та розвитку, ролі Міністерства юстиції у здійсненні заходів з притягнення агресора до відповідальності на міжнародному рівні. «В рамках реформи кримінальної юстиції ми будуємо оптимізовану розумну систему де акцентом є виправлення людини, а головною метою є безпечне суспільство. Тому пробація в такій системі займатиме головне місце», – зазначила вона.
В свою чергу, директор Державної установи «Центр пробації» Олег Янчук, акцентував увагу на розпочаті до війни реформи, виклики в умовах воєнного конфлікту а також окреслив досягнення діяльності Центру пробації та підкреслив важливість соціального партнерства для підвищення безпеки у громадах і плани щодо відновлення та подальшого розвитку. «Ми віримо в перемогу, продовжуємо реформу пробації, дякуємо за партнерську підтримку!» – підсумував свою доповідь Олег Янчук.
Крім того, українською делегацією були проведені зустрічі з ключовими партнерами АРРА, де обговорювалися поточні потреби пробації та майбутньої глобальної підтримки України по закінченню війни.
Дякуємо American Probation and Parole Association за увагу до нашої держави та служби пробації України, підтримку в боротьбі за свободу та демократію, а також за можливість розвивати міжнародні зв’язки та національну службу пробації!