Ідея антикорупційної діяльності не лише в тому, щоб зафіксувати порушення законодавства в цій сфері та застосувати дисциплінарні заходи до його порушників, а в тому – щоб роз’яснити положення нормативної бази, встановити можливі ризики й попередити неправомірні дії. З цією метою й проводиться антикорупційне просвітництво серед посадовців різних відомств та організацій, на працівників яких поширюються норми Закону України «Про запобігання корупції».
Про це зазначив керівник відділу запобігання корупції Управління внутрішнього контролю НАБУ Руслан Мельник під час Zoom-конференції Студії професійного розвитку персоналу Центру пробації, що відбулася 10 лютого 2022 року.
Руслан Мельник та Яна Ризак, головний спеціаліст відділу по роботі з публічними заходами Управління зовнішніх комунікацій НАБУ, поінформували учасників заходу – керівників та представників структурних підрозділів Центру пробації (у тому числі обласних філій та підрозділів пробації) про історію становлення, організацію роботи та основні результати діяльності Національного бюро України.
При цьому особливу увагу було акцентовано на доброчесності працівників НАБУ та антикорупційній просвітницькій діяльності. В рамках лекції Руслан Мельник виокремив кілька важливих позицій, що сприяють репутації організації та її працівників, і, як результат, – високій довірі суспільства:
– якісний і прозорий добір персоналу на конкурсній основі;
– затверджений Кодекс професійної етики, якого неухильно дотримуються всі працівники НАБУ;
– постійна комунікація працівників усіх рівнів із керівництвом;
– система навчання та мотивації персоналу;
– систематична перевірка на доброчесність.
Серед заходів, що сприяють доброчесності працівників, представник НАБУ зазначив про важливість постійного розвитку й отримання нових знань, у тому числі шляхом проходження інтерактивного дистанційного навчального курсу та обмін досвідом із колегами під час закордонних поїздок.
«Невисока зарплата та заборони закону, а саме – доброчесна поведінка керівництва та команди є основним чинником запобігання корупції всередині органу», – наголосив Руслан Мельник.
Працівники пробації подякували представникам НАБУ за цікавий досвід та висловили зацікавлення щодо можливості долучення пробаціонерів до інтерактивного дистанційного курсу, розробленого профільною структурою.
Заступник директора Центру пробації Олена Суботенко зауважила, що тема запобігання корупційним правопорушенням та правопорушенням, пов’язаним з корупцією в органах і установах системи юстиції, є надзвичайно актуальною, особливо в контексті чергового етапу декларування доходів.
При потребі таке міжвідомче спілкування може бути систематичним, – підтвердили представники НАБУ та Центру пробації.