Добре слово про добро та довіру…



Добре слово про добро та довіру…
Пробація не просто контролює поведінку правопорушників, залишених судом для відбування покарання у громаді, але й мотивує їх до позитивних змін та сприяє у вирішенні проблемних питань. В основі – індивідуальний підхід до кожної людини та використання сучасних ефективних методів роботи. Передусім за допомогою спеціальних так званих інструментів пробації треба визначити проблеми, які найімовірніше призвели до вчинення правопорушення, та розробити і реалізувати комплекс заходів, у тому числі соціально-виховного характеру, для їх усунення. Правильно визначена проблема дає розуміння, чому людина так живе, з ким спілкується і чому вчинила злочин. Аби попередити подібну поведінку у майбутньому, треба докласти зусиль, щоб змінити ситуацію нині.
Ще один «секрет» усіху – довіра. Говорити відверто і розсудливо правопорушник починає тоді, коли в інспекторі пробації він побачить не наглядача чи карателя, а людину, яка може і готова йому допомогти.
Саме про таку довіру – історія з Ямпільщини, що у Вінницькій області…
На облік органу пробація Світлана потрапила за рішенням суду після вчинення крадіжки. Тут і познайомилась із начальником Могилів-Подільського районного сектору № 3 філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області Сергієм Кулясом, який вважає, що до клієнтів пробації треба ставитись з належною повагою та увагою, адже це звичайні люди, хоч і зробили помилку в житті.
Уже під час перших бесід зі Світланою він з’ясував, що жінка перебуває у складних життєвих обставинах. При цьому у неї немає підтримки рідних чи друзів. Через війну вона не має постійної роботи, а відповідно і стабільного доходу. Життя є життя, і проблеми виникають у всіх. І у Світлани вони теж періодично з’являються.
Без належної підтримки та допомоги під тиском цих негараздів жінка могла б «зламатися» та вдатися до нового правопорушення. Але щоразу, коли вона не знала, що робити в тій чи іншій ситуації, вона телефонувала Сергієві з пробації. Він, як міг, так і допомагав – і психологічно, і юридично, а часом і жертвуючи власним часом та фінансами…
А нещодавно у місцевій газеті опублікували невеличку замітку – лист Світлани, яка непомітно залишила у дверях редакції папірець із проханням «подякувати людям, які безкорисливо допомагають іншим» (вирізка з газети – на долученому фото).
Керівник підрозділу пробації, на обліку якого перебуває Світлана, таким вчинком був розчулений, але не здивований. Адже це свідчить про ефективність його з колегами роботи та правильність підходу до людей у конфлікті з законом.
Пробація – це не уникнення від покарання за злочин! Це – шанс на виправлення у громаді та можливість розкрити і продемонструвати свої кращі якості.