Дитиноцентрований підхід до роботи з дитиною, яка потрапила у конфлікт із закономДитиноцентрований підхід до роботи з дитиною, яка потрапила у конфлікт із законом

На таку тему нещодавно відбувся вебінар для представників субʼєктів захисту прав дитини з Волинської, Житомирської, Кіровоградської, Львівської, Черкаської, Чернівецької, Харківської областей та м. Києва.

Захід проведено з метою підвищення рівня професійної компетентності судів, прокурорів, працівників органів пробації, співробітників поліції, співробітників ССД щодо міжнародних стандартів та національного законодавства з питань правосуддя, дружнього до дитини.

Під час виступу, в якості спікера, директор Центру пробації Олег Янчук наголосив на важливості заходу та взаємодіють між собою і середовищем та мають спільну мету. «Саме такі заходи дозволяють визначити роль кожного учасника системи для досягнення її ефективної роботи», – зауважив він.

У свою чергу провідний фахівець сектору пробації щодо неповнолітніх Анжела Сенатосенко розповіла присутнім про особливості складання досудової доповіді, оцінку ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення дитиною. А також особливості призначення покарання дитині, яка перебуває у конфлікті з законом: відновні підходи, звільнення від кримінальної відповідальності, примусові заходи виховного характеру, звільнення від покарання.

Під час вебінару також було розглянуто питання про психологічні закономірності, аналіз факторів виникнення складної поведінки у дитини, особливості здійснення досудового розслідування за участі дитини, яка потрапила у конфлікт з законом: юридичний аспект, залучення дотичних суб’єктів, алгоритм їх дій, особливості здійснення судового розгляду за участі дитини, яка потрапила у конфлікт з законом.

Захід відбувся за ініціативи Департаменту захисту інтересів дітей та протидії домашньому насильству Офісу Генерального прокурора України, Тренінгового центру прокурорів, у співпраці з Національною поліцією України, Міністерством соціальної політики України, Національною соціальною сервісною службою України, Державної установи «Центр пробації», Міжвідомчою координаційною радою з питань правосуддя щодо неповнолітніх, в межах проєкту ГО «ВГЦ «Волонтер» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.