Грузія (Georgia)


(Національне агенство з питань попередження злочинів та пробації)

National Agency for Crime Prevention and Probation

2021.05.19 – 10 річниця використання програм заміни кримінальної відповідальності іншими видами виправного впливу (Diversion) та медіації

ДОСВІД ГРУЗІЇ – ПРОБАЦІЯ У ДІЇ

 10 річниця використання програм заміни кримінальної відповідальності іншими видами виправного впливу (Diversion) та медіації

 За ініціативи “Національного агентства з питань запобігання злочинності, виконання покарань, не пов’язаних з позбавленням волі та пробації” (National Agency for Crime Prevention, Execution of Non-Custodial Sentences and Probation) Міністерства юстиції Грузії та підтримки Європейського Союзу і тісної співпраці з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), 19 травня 2021 року проведено конференцію у м. Тбілісі.

У ході заходу представлено підсумовані результати останніх 10 років діяльності механізму заміни кримінальної відповідальності іншими видами виправного впливу (Diversion), медіації та відновного правосуддя щодо неповнолітніх.

Програма заміни кримінальної відповідальності іншими видами виправного впливу та медіація базується на концепції відновного правосуддя та максимально враховує, з одного боку, інтереси неповнолітнього, який у конфлікті із законом, а з іншого боку, потреби жертв, а також слугує ефективним заходом щодо запобігання повторних злочинів. Програма реалізується завдяки співпраці між Національним агентством з питань запобігання злочинності та пробації та прокуратурою Грузії.

  • Протягом останніх 10 років, після впровадження механізму програми заміни кримінальної відповідальності іншими видами виправного впливу в Грузії майбутнє близько 5000 неповнолітніх та молодих людей змінилось на краще завдяки зусиллям Міністерства юстиції Грузії та прокуратури. Це результат того, як держава реагує на злочинність через соціальні та освітні програми, а не через покарання. Усі програми базуються на підходах та концепціях відновного правосуддя.
  • У 2011–2012 роках кількість дітей, які перебували у закладах для реабілітації неповнолітніх (установа виконання покарань для неповнолітніх) становила більше 200 осіб, сьогодні ця кількість не перевищує 30.
  • Кодексом ювенальної юстиції, що був введений у дію у 2016 році, були внесені нові поправки, включаючи розширення механізмів заміни кримінальної відповідальності іншими видами виправного впливу для молодих правопорушників (вікової групи 18-21 років) та запроваджено інститут Ювенальних Судів (Court Diversion).
  • Частота повторних злочинів становить приблизно 9%.
  • Коефіцієнт успішності медіації становить близько 50%, і за цей період було проведено понад 1500 медіаційних зборів (зустрічей).
  • Протягом 10-річного періоду досвід Грузії переймали більш ніж 15 країн.
  • За цей період було підготовлено сотні спеціалістів та проведено кілька десятків тренінгів, семінарів та навчальних візитів.
  • Для спеціалістів написано декілька навчальних модулів, навчальних матеріалів, посібників та рекомендацій.
  • З 2018 року медіація була введена як незалежна пілотна програма разом із покаранням для неповнолітніх та дорослих

Примітка:

Конференція була проведена в рамках проекту ЄС “Посилення впровадження судових реформ в Грузії” та проекту ЄС і ЮНІСЕФ “Посилення систем та служб захисту дітей у Грузії” 19 травня 2021 року.

Натисни, щоб завантажити корисні матеріали

2019.05.15-17 (звіт відрядження за кордон)

Звіт делегації Міністерства юстиції України і Державної установи “Центр пробації” Міністерства юстиції України про участь уКонференції щодо громадських санкцій та заходів у Євразії

Натисни, щоб завантажити корисні матеріли

2014.11.28 (звіт, відрядження за кордон)

Звіт про результати візиту до Грузії для участі у Міжнародній конференції «Національне агентство пробації Грузії: реальність та проблеми» (28-29 листопада 2014 року)

Натисни, щоб завантажити корисні матеріали

inco@probation.gov.ua