Громадські роботи


Громадські роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, у вільний від роботи чи навчання час безоплатних суспільно корисних робіт. Призначаються громадські роботи на строк від двадцяти до шістдесяти годин і відбуваються не більш як чотири години на день, а неповнолітніми – не більше ніж двох годин.

Порушники перебувають на обліку в уповноваженому органі з питань пробації за місцем проживання. Посадова особа органу пробації з порушником проводить бесіду, під час якої роз’яснює порядок та умови виконання стягнення, наслідки ухилення від відбування громадських робіт та видає направлення для виконання стягнення на один з об’єктів визначений органами місцевого самоврядування.

До відбутого строку громадських робіт зараховується тільки той час, протягом якого порушник виконував суспільно корисну працю на визначених об’єктах.

Законодавчо визначено, що у разі ухилення порушника від відбування громадських робіт постановою суду (судді) за поданням уповноваженого органу з питань пробації, невідбутий строк громадських робіт може бути замінено штрафом або адміністративним арештом. Розмір штрафу визначається із розрахунку, що чотири години невідбутих громадських робіт дорівнюють одному неоподатковуваному мінімуму доходів громадян. Строк арешту визначається з розрахунку, що одна доба арешту дорівнює п’яти годинам невідбутих громадських робіт, але не може перевищувати п’ятнадцяти діб.