Громадські роботи – рушій розвитку міжвідомчої співпраці європейських країнГромадські роботи – рушій розвитку міжвідомчої співпраці європейських країн

19 березня 2024 року у місті Бухарест  (Румунія) відбувся Міжнародний круглий стіл “Громадські роботи: Європейські перспективи”. 

Мета зустрічі передбачала обмін досвідом з організації виконання кримінальних покарань у виді громадських робіт в юрисдикціях Румунії, Нідерландів, Великобританії, Республіки Молдова, Грузії, Болгарії, Сербії та України. 

Державну установу “Центр пробації” в режимі онлайн представляв заступник директора Центру пробації Віктор Васюк.

Під час свого виступу він розповів про застосування громадських робіт в Україні. Також звернув увагу на позитивний вплив такого виду покарання для громади. Адже протягом 2023 року засудженими було відпрацьовано близько 600 тисяч годин громадських робіт, що дозволило заощадити 24,3 млн грн з місцевих бюджетів. Заступник директора загадав і про законодавчі ініціативи (законопроєкти №9148 та №9149), які передбачають розширення практики та вдосконалення механізму застосування громадських робіт в Україні.

Захід організовано Директоратом національної пробації Міністерства юстиції Румунії в межах проєкту “Виправні заходи”, що фінансувався норвезькою грантовою програмою.