Презентовано результати дослідження соціально-демографічних та індивідуально-психологічних особливостей суб’єктів пробації з числа колаборантівПрезентовано результати дослідження соціально-демографічних та індивідуально-психологічних особливостей суб’єктів пробації з числа колаборантів
В Центрі пробації відбулася робоча зустріч на якій було презентовано результати проведеного дослідження соціально-демографічних та індивідуально-психологічних особливостей суб’єктів пробації з числа колаборантів.
 
Захід відбувся за участі директора Державної установи «Центр пробації», Олега Янчука, заступника директора Центру пробації Олени Суботенко та начальників профільних відділів та секторів Центру пробації.
 
Під час презентації результатів дослідження колабораційної поведінки суб’єктів пробації Віталій Шимко, начальник сектору психологічної допомоги та інновацій в пробації окреслив типовий «портрет» колаборанта.
 
Дослідник зауважив, що колаборанти є частиною українського суспільства, які представляють різні верстви населення та мають особливу архітектуру системи цінностей. Серед них можна виділити чотири категорії: невротики, вічні угодники, авантюристи та ретрогради.
 
Також присутні обговорили питання щодо використання існуючих інструментів пробації для роботи з засудженими проти основ національної безпеки України та заходи планування індивідуальної роботи з ними.
 
Підсумовуючи робочу зустріч було вирішено розробити правовий механізм примусу до вчинення певних дій колаборантами та рекомендацій персоналу пробації щодо роботи з такими особами.