Війна змінила кожного із нас, але наші цінності незмінніВійна змінила кожного із нас, але наші цінності незмінні
Дніпропетровщина завжди характеризувалася потужним промисловим та науковим потенціалом, високим рівнем розвитку транспорту і зв’язку, а з часу повномасштабного вторгнення російських військ, перетворилася на прифронтовий головний гуманітарний та логістичний хаб, що підтримує сусідні області нашої країни.
На сьогодні Дніпропетровська область є другою областю в Україні за площею території та найбільшою за кількістю уповноважених органів з питань пробації: 43 підрозділи та понад 300 працівників.
Керує найбільшою філією в Україні Ольга Пацан. Завдяки її багаторічному досвіду, організаторським здібностям, цілеспрямованості, наполегливості та відповідальності ввірений їй колектив має численні здобутки за різними напрямами діяльності.
«Я розпочала службу в органах Державної кримінально-виконавчої служби 1996 року, коли була курсантом Чернігівського училища внутрішніх справ МВС України», – розповідає пані Ольга. Після завершення навчання, за державним розподілом, шлях молодого спеціаліста розпочався з посади оперуповноваженого, на той час установи виконання покарань № 79 де жінки засуджені до позбавлення волі. Далі була служба в кримінально-виконавчій інспекції управління ДПтС України у Дніпропетровській області, посада начальника відділу соціально-виховної та психологічної роботи управління ДПтС України у Дніпропетровській області».
Від лейтенантських погонів до звання полковника внутрішньої служби, від оперуповноваженого установи виконання покарань до начальника одного з відділів управління Ольга Пацан набула безцінний досвід.
Новий етап професійної діяльності розпочався з 2017 року після створення Державної установи «Центр пробації», де за результатами конкурсу Ольга Пацан працювала заступником керівника управління пробації, а з квітня 2018 року обійняла посаду начальника філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області. Саме з цього часу, завдяки нестримній енергії керівника та вміло підібраного колективу, робота філії «закипіла»…
«Вранці 24 лютого 2022 року разом з усією країною ми прокинулися від потужних вибухів» – згадує пані Ольга. Ми навіть не усвідомлювали що почалася повномасштабна війна. Як зазвичай, збиралися на роботу, діти до школи. Однак, після телефонних дзвінків від стурбованих рідних, знайомих, колег стало зрозуміло, що в країні велика біда».
Не піддаючись панічному настрою та зберігаючи спокій, керівник вже з самого ранку була на робочому місці. Працівники філії у повному складі також прибули на робочі місця. Не зважаючи на невизначеність ситуації, колектив згуртувався і продовжив виконувати свої обов’язки.
Дніпро – місто форпост для евакуації військових та прихистку для цивільних. Через тимчасову окупацію окремих територій України, філія охоче надала робочі місця та можливість працювати своїм колегам, які прибули з Харківської, Луганської, Донецької та Запорізької областей. Починаючи з травня 2022 року, для виконання своїх посадових обов’язків, за філією було закріплено 61 внутрішньо переміщену особу.
З початку введення воєнного стану працівники органів пробації області активно залучилися до збирання продуктів харчування, засобів особистої гігієни, речей, медикаментів, спальних мішків та карематів для допомоги військовослужбовцям та особам, евакуйованим з місць проведення бойових дій. У вільний від роботи час працівники брали участь у плетінні маскувальних сіток для військової техніки та інженерних споруд, розселення в гуртожитках біженців, надання їм допомоги у виді засобів особистої гігієни та дезінфекції.
Попри воєнний стан, знаходячись у прифронтовій зоні, філією та двадцяти шістьма підрозділами у 2022 році успішно реалізовано пілотний проєкт з розширення видів громадських робіт, який передбачався Планом пріоритетних заходів Державної установи «Центр пробації». Для реалізації цього проєкту було визначено 39 соціально значущих об’єктів.
Не зупинилась робота з партнерськими організаціями щодо надання допомоги суб’єктам пробації. З початку війни партнерами охоплено 4411 суб’єктів пробації, з них 407 жінок та 49 підлітків. Проведено 1778 різноманітних заходів, спрямованих на допомогу клієнтам пробації.
З моменту вторгнення ворога до України, до лав Збройних сил України та Територіальної оборони добровільно вступили 10 працівників територіальних органів пробації, з яких 3 особи керівного складу. Деякі з них на цей час перебувають на найгарячіших напрямках фронту.
У час, коли країна потребує допомоги від своїх громадян, суб’єкти пробації також проявили патріотизм і стали на захист рідного краю. З початку військової агресії до лав Збройних сил України та територіальної оборони вступило 263 суб’єкта пробації.
Війна змінила кожного із нас. Одні за покликом серця і душі пішли захищати нашу неньку Україну, інші тримають фронт на своїх робочих місцях та продовжують виконувати свої обов’язки – часто під звуки сирени, під вибухи від ворожих обстрілів, у бомбосховищах та підвалах. Але кожен з нас робить все можливе, щоб допомогти своїй країні перемогти ворога та повернутися до мирного життя.