70 працівників уповноважених органів з питань пробації Рівненської області, або 75 % усіх працівників філії та підпорядкованих підрозділів, протягом двох днів пройшли тренінги щодо удосконалення навичок проведення соціально-виховної роботи із клієнтами пробації.
Відповідні тренінги відбулися 02 та 03 вересня у м. Рівне та м. Сарни під модераторством начальника відділу соціально-виховної роботи з суб’єктами пробації та пробаційних програм Державної установи «Центр пробації» Христини Ануфрієвої та провідного фахівця цього відділу Олександра Макаревича.
Під час тренінгу Христина Ануфрієва наголосила, що у процесі проведення соціально-виховної роботи із клієнтами пробації перед працівниками пробації стоїть важливе завдання – змінити мислення засудженої особи. Адже без переоцінки пріоритетів, зміни поглядів на життя та власну поведінку неможливо мотивувати людину до правослухняного життя, що відповідає головному завданню пробації.
У свою чергу Олександр Макаревич зазначив: «Змінити людину докорінно не можливо, тому потрібно її ставити в певні умови вибору і таким чином впливати на неї».
У рамках заходу присутні ділилися практикою проведення оцінки ризиків вчинення потворного кримінального правопорушення та складання індивідуальних планів роботи із клієнтами пробації.
Також обговорили проблемні питання, що виникають під час проведення соціально-виховної роботи з правопорушниками: як розпізнати емоції клієнта пробації, які є стилі мислення засуджених, як мотивувати клієнтів до виконання заходів, спрямованих на вирішення їхньої криміногенної потреби, як налагоджувати ефективну співпрацю із організаціями-надавачами послуг, яким чином долучати волонтерів пробації до проведення соціально-виховної роботи із клієнтами пробації тощо.
Обмін досвідом та нові навички дозволять працівникам пробації розширити інструменти роботи та більш ефективно організовувати роботу з правопорушниками, аби під час відбування покарання без ізоляції від суспільства вони не просто відбули визначене судом покарання, але й навчилися аналізувати своє життя, приймати правильні рішення та жити, не вчиняючи злочинів.