Відтепер виклик до органу пробації може надсилатися з використанням технічних засобів електронних комунікаційВідтепер виклик до органу пробації може надсилатися з використанням технічних засобів електронних комунікацій
Відтепер виклик до органу пробації може надсилатися з використанням технічних засобів електронних комунікацій: електронною поштою, текстовим повідомленням з використанням мобільного зв’язку.
Відповідні зміни було внесено наказом Міністерства юстиції до Порядку складання досудової доповіді.
Використання електронних комунікацій, особливо в умовах війни, сприятиме виконанню функцій пробації, у тому числі для підготовки досудової доповіді щодо осіб, обвинувачених у вчиненні кримінальних правопорушень.
Нагадаємо, що досудова доповідь – це інформація, яку на вимогу суду готує працівник пробації стосовно особи, обвинуваченої у вчиненні кримінального правопорушення. Така інформація характеризує особу, розкриває умови її життя, що впливають на ризик неправомірної поведінки. Із врахуванням цих даних робиться висновок про можливість або неможливість покарання правопорушника без ізоляції від суспільства.
Тож, завдяки використанню технічних засобів електронних комунікацій працівник пробації може поінформувати обвинуваченого про необхідність відвідання підрозділу пробації для ознайомлення з текстом досудової доповіді щодо нього.
У свою чергу, обвинувачений, без загрози життю і здоров’ю (активні воєнні дії або загрози поширення епідемії, надзвичайні ситуації), та за наявності об’єктивних обставин, що унеможливлюють прибуття особи до органу пробації, із використанням гаджету може бути ознайомлений із текстом досудової доповіді і надати свої зауваження й уточнення.
Детальніше про законодавчі зміни – за покликанням https://bit.ly/3UESCdu .