💙💛
ℹ️ Перша офіційна ініціатива щодо створення в Україні служби пробації була подана до Кабінету Міністрів України Державним департаментом України з питань виконання покарань у травні 2002 року за результатами візиту до Служби тюрем і пробації Королівства Швеції.
✍️ Кабінетом Міністрів України 28 травня 2002 року було надано офіційне доручення Державному департаменту України з питань виконання покарань за № 3974/84 щодо узгодження пропозиції по створенню служби пробації в Україні, на виконання якого було підготовлено перші концептуальні пропозиції щодо впровадження пробації в Україні.
🌏 Запровадженню пробації в Україні передували роки вивчення досвіду інших країн та налагодження партнерських взаємовідносин для розробки національних інструментів пробації.
За 1️⃣9️⃣ років – від першого службового відрядження закордон для ознайомлення з альтернативними тюремному ув’язненню санкціями та заходами й донині – вивчено досвід 1️⃣5️⃣ країн. Зокрема:
📌 Досвід Великобританії, Латвії і Норвегії враховано при створенні модельних офісів пробації.
📌 Канадський досвід враховано під час розроблення пробаційних програм, кейсменеджменту справ клієнтів пробації та розвитку системи ювенальної юстиції.
📌 Для впровадження електронного моніторингу в пробації вивчено досвід Грузії, Латвії, Норвегії і США.
📌 При адвокації волонтерської діяльності в пробації враховано досвід Великобританії і Латвії.
📌 Нідерланди допомогли впровадити статистику Ради Європи SPACE II та сприяли поліпшенню діалогу пробації із суддями і прокурорами.
📌 При розробці комунікаційної стратегії в пробації експертну допомогу надавали експерти з Латвії і Нідерландів.
📌 Розробка інструменту оцінки ризиків повторного правопорушення для дорослих клієнтів та формування змісту досудової доповіді здійснена за підтримки експертів Великобританії, для неповнолітніх – Канади.
📌 Ці ж країни допомагали розробляти перші навчальні програми для професійної підготовки персоналу пробації.
📌 Пенітенціарна пробація враховує аспекти шведського досвіду.
🤝 Наразі впроваджувати та розвивати в Україні міжнародні стандарти пробації допомагають партнери з Норвегії, Канади, Латвії, Нідерландів, Румунії, Чехії, Молдови, Грузії та інших країн.
#30роківНезалежності #30роківНезалежностіУкраїни #БезпечнішеСуспільство #ПробаціяУкраїни #актуально_пробація