Виправні роботи


Виправні роботи відбуваються за місцем постійної роботи особи, яка вчинила адміністративне правопорушення. Із заробітку порушника протягом строку відбування ним адміністративного стягнення здійснюються відрахування в дохід держави у розмірі до двадцяти процентів. Застосовуються на строк до двох місяців.

Такі порушники перебувають на обліку в уповноваженому органі з питань пробації за місцем постійної роботи. Посадова особа органу пробації з порушником проводить бесіду, під час якої роз’яснює порядок та умови виконання стягнення, наслідки ухилення та надсилає на підприємство (за місцем роботи порушника) копію постанови та повідомлення про щомісячне відрахування визначеної судом частини заробітної плати і перерахування утриманої суми в дохід держави. Відбування виправних робіт обчислюється часом, протягом якого порушник працював і з його заробітку проводилось відрахування.

Законодавчо визначено, що у разі ухилення порушника від відбування виправних робіт постановою суду (судді) за поданням уповноваженого органу з питань пробації, невідбутий строк виправних робіт може бути замінено штрафом або адміністративним арештом. Розмір штрафу визначається із розрахунку, що один день невідбутих виправних робіт дорівнюють одному неоподатковуваному мінімуму доходів громадян. Строк арешту визначається з розрахунку, що одна доба арешту дорівнює трьом дням виправних робіт, але не може перевищувати п’ятнадцяти діб.