Балтійська солідарність: допомога пробаціонерів Латвії та Литви українським колегамБалтійська солідарність: допомога пробаціонерів Латвії та Литви українським колегам

Країни Балтії являються одними з країн, що активно підтримують Україну з першого дня війни, розв’язаної росією. Вони сприяють міжнародним зусиллям із захисту її незалежності та суверенітету.

Не залишились осторонь і служби пробації Латвії та Литви, які ініціювали візит до України з метою підтримки розвитку робочих стосунків, обміну досвідом та визначення перспектив подальшої співпраці.

Візит іноземної делегації розпочався з робочої зустрічі із заступником Міністра юстиції України Оленою Висоцькою. Службу пробації Латвії представили: Імантс Юревічюс, директор, Ілона Лінде, заступник директора, Яніс Клуга, керівник відділу громадського нагляду та громадських робіт, Моніка Міглане, керівник Відземського регіонального структурного підрозділу. Службу пробації Литви представили: Ромас Останавічюс, директор Державної служби пробації Литви, Зільвінас Міляускас, керівник міжнародного відділу. З української сторони пробацію представили: директор Державної установи «Центр пробації» Олег Янчук, його заступники Олег Мельниченко, Тетяна Кічата, Олена Суботенко та Віктор Васюк.

Олена Висоцька, відкриваючи захід, поділилися проблемними питаннями та методами їх вирішення, що виникають під час роботи кримінально-виконавчої служби та системи пробації в умовах воєнного стану.

Під час зустрічі іноземні гості поінформували українських колег останніми досягненнями діяльності служб пробації своїх країн. Учасники детально обговорили латвійський та литовський досвід, а також законодавчі й практичні аспекти поводження із засудженими та особами, взятими під варту.

Олег Янчук висловив міжнародним колегам вдячність за підтримку Центру пробації та всього українського народу. «Ваш досвід для нас дуже цікавий, враховуючи євроінтеграційні процеси, які відбуваються у правовій системі України», – зазначив керівник Центру пробації.

Під час візиту іноземна делегація матиме можливість ознайомитися із здобутками пробації України, діяльністю Шевченківського та Святошинського модельних офісів, відвідає філію Держаної установи «Центр пробації» у м. Київ та Київській області та Бучанський районних відділ №1.

Також заплановано зустріч з працівниками Центру пробації для обміну професійними думками та досвідом впровадження різних практик пробації дружніх країн.