Досвід європейських країн свідчить, що в умовах загального карантину є ризик зростання випадків домашнього насилля. На Херсонщині одним із пріоритетних завдань для державних органів, в тому числі й органів пробації, є забезпечення дотримання чинного законодавства щодо захисту прав та інтересів неповнолітніх, а також попередження та протидія домашньому насильству та насильству за ознакою статі й своєчасне повідомлення компетентних органів про факти, що можуть свідчити про насильницькі дії щодо дитини.
Про такі завдання, озвучені під час координаційної ради у справах дітей обласної державної адміністрації, яка відбулась 16 березня цього року, начальниця філії Центру пробації в Херсонській області Оксана Кузьмич поінформувала керівників підпорядкованих підрозділів під час онлайн-семінару 27 березня цього року.
Наразі проведення заходів за участі значної кількості персоналу пробації саме в такому форматі є найбільш прийнятним та зручним способом донесення важливої інформації та сприяє обговоренню актуальних питань в режимі живого спілкування.
Під час семінару з керівниками органів пробації області та співробітниками, відповідальними за роботу з дітьми, також було обговорено результати аналізу оцінок ризику вчинення повторного кримінального правопорушення щодо неповнолітніх та проблемні питання, які виникають при заповненні відповідної форми оцінки у процесі збору інформації для її складання.
Профілактичні заходи з поширення COVID-19 вносять свої корективи у роботу всіх підприємств і у станов, але не звільняють органи пробації від відповідальності за заходи щодо забезпечення безпеки суспільства. Працівники пробації продовжують нести службу і виконувати свої зобов’язання перед державою і кожною громадою зокрема.