21 липня 2023 року начальник філії Державної установи « Центру пробації» в Одеській області Ольга Боровська взяла участь в роботі ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Актуальні питання кримінально-правової кваліфікації, документування та розслідування колабораціонізму», що проходила на базі Одеського державного університету внутрішніх справ.
У роботі конференції взяли участь представники Національної поліції, Служби безпеки України, судової влади та прокуратури, науковці та викладачі вишів системи МВС.
Під час своєї доповіді Ольга Боровська зазначила, що зважаючи на те, що з категорією колаборантів уповноважені органи з питань пробації стикнулися вперше, виникла необхідність швидко відреагувати на виклик сьогодення.
Зокрема, у Державній установі «Центр пробації» було визначено особливості проведення оцінки криміногенних потреб засуджених за колабораційну діяльність, сформовано Методичні рекомендації щодо соціально-виховного впливу на суб’єктів пробації з числа колаборантів, щодо ефективних поведінкових втручань в індивідуальній роботі з ними. Саме ці інструменти використовують працівники пробації в роботі із зазначеною категорією осіб.
Загалом відповідальність за колабораціонізм має бути не стільки жорсткою, скільки невідворотною. Покарання, що позбавляє можливості отримати владу впродовж багатьох найближчих років, є адекватною обмежувальною мірою для колаборанта, а зазначені заходи соціально-виховного та психологічного впливу мають на меті досягнення позитивних змін в особистості правопорушника.
Цікавим і доволі корисним був обмін думками і напрацюваннями усіх учасників конференції, науковців і практиків. Тези виступу Ольги Боровської щодо особливостей здійснення пробаційного нагляду щодо осіб, які вчинили злочини проти основ національної безпеки, увійшли до збірки матеріалів конференції.