Одним із завдань пілотної програми менторства в Центрі пробації є поглиблення рівня знань з використання інструментів пробації самих менторів, що сприятиме створенню ефективної системи підтримки, професійного розвитку персоналу і збереженню експертних знань у Центрі пробації.
Тож протягом квітня – червня цього року для 89 менторів пробації проведено 10 інформаційних заходів з питань реалізації наглядової пробації, індивідуального плану роботи із суб’єктами пробації, створення досудової доповіді і здійснення оцінки ризиків, реалізації пробаційних програм, особливостей роботи із неповнолітніми суб’єктами пробації.
Ураховуючи запити менторів додатково були проведені інформаційні сесії з пенітенціарної пробації та технічних аспектів роботи в Єдиному реєстрі засуджених та осіб, узятих під варту.
Програми заходів формувалися спираючись на потреби менторів – запитання і кейси, що виникали в роботі при використанні інструментів пробації.
Під час онлайн зустрічей працівники структурних підрозділів апарату Центру пробації відповідали на запитання, надавали рекомендації для вирішення проблемних питань з використання інструментів пробації, а також отримали зворотний зв’язок від менторів щодо реалізації менторської програми та здійснення консультувань працівників органів пробації.
Як відзначили учасники заходів, важливою складовою таких заходів стало живе спілкування та обмін думками менторів з різних регіонів, коментарі працівників апарату Центру пробації та напрацювання спільного бачення щодо роботи з різними інструментами пробації.
У липні 2024 року ментори удосконалять свої професійні навички, опанувавши практичні аспекти роботи з новітніми інтернет-платформами для проведення онлайн-заходів та тренінгів для колег по всій Україні.