Міжнародна науково-практична конференція “РЕФОРМА ПРОБАЦІЇ: МОЖЛИВІСТЬ ОБИРАТИ МАЙБУТНЄ”Міжнародна науково-практична конференція “РЕФОРМА ПРОБАЦІЇ: МОЖЛИВІСТЬ ОБИРАТИ МАЙБУТНЄ”
26 квітня відбудеться Міжнародна науково-практична конференція “РЕФОРМА ПРОБАЦІЇ: МОЖЛИВІСТЬ ОБИРАТИ МАЙБУТНЄ”.
Захід організовує Міністерство юстиції України, Державна установа “Центр пробації” та Пенітенціарна академія України за підтримки Проєкту EU “Pravo-Justice”.
Тривалість заходу: 10:00 – 16:00.
Спікери та учасники: представники Мін’юсту, Офісу Генерального прокурора, народні депутати Верховної Ради України, судді, представники Центру пробації, Безоплатної правничої допомоги, волонтери, національні та міжнародні експерти, науковці.
Захід проводиться з метою обговорення актуальних питань розвитку інституту пробації – прогресивного підходу до виконання покарань, який допомагає правопорушникам адаптуватися до життя у суспільстві та виправитися без позбавлення волі.

У межах конференції планується:

  • розглянути: найкращі закордонні практики застосування пробації, основні організаційно-правові засади розвитку зазначеного правового інституту в Україні, важливість високої професійної компетентності працівників пробації згідно з європейськими стандартами, напрями розвитку пробації, зокрема цифрову трансформацію системи;
  • обговорити міжнародні й національні стандарти та принципи у сфері пробації, а також інструменти впливу на поведінку осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі;
  • напрацювати рекомендації з удосконалення форм та методів взаємодії із суб’єктами пробації.
Захід відбудеться у змішаному форматі з можливістю участі офлайн та онлайн.
Взяти участь у Zoom-форматі можна за посиланням.

ПРОБАЦІЯ – ЦЕ:

  1. забезпечення безпеки суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень
  2. надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді)
  3. організація виконання покарань, не пов’язаних з позбавленням волі
  4. пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань)
  5. допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.