Моделі ефективної міжвідомчої взаємодії у кримінальних провадженнях за участі дітейМоделі ефективної міжвідомчої взаємодії у кримінальних провадженнях за участі дітей

 Наприкінці квітня 2024 року у Житомирі пройшов шостий тренінг  “Моделі ефективної міжвідомчої взаємодії у кримінальних провадженнях за участі дітей”. 

Тренінг об’єднав 27 представників і представниць органів прокуратури, слідчих, дізнавачів, ювенальної превенції, органів пробації, адвокатів системи безоплатної правової допомоги, установ виконання покарань та місць попереднього ув’язнення, служб у справах дітей, органів опіки та піклування, установ та закладів для дітей для проходження соціально-психологічної реабілітації, що працюють у м. Житомирі та Житомирській області.

Метою заходу стало напрацювання дитиноцентрованих підходів та ефективних алгоритмів міжвідомчої взаємодії з метою впровадження в практичну діяльність стандартів моделі ефективної міжвідомчої взаємодії “Директиви у кримінальних провадженнях за участю дітей” (в процесі реалізації пілотного проєкту імплементації міжнародних стандартів правосуддя, дружнього до дитини, у практичну діяльність).

Під час заходу учасниками була розглянута низка тематичних блоків: 

Модуль 2: Основи правосуддя дружнього до дитини, включно з відповідними стандартами Ради Європи.

Модуль 2: Міжвідомча взаємодія, як фундаментальна засада правосуддя дружнього до дитини.

Модуль 3: Впровадження дитиноцентрованих підходів та застосування процедур і практик, дружніх до дітей, на основі конкретних сценаріїв.

Протягом чотирьох днів інтенсивних тренінгів учасники та учасниці детально вивчали алгоритми взаємодії з усіма залученими сторонами на прикладі реальних кейсів. Завдяки практичній роботі учасники тренінгу отримали ґрунтовні знання та навички, необхідні для ефективної та чутливої взаємодії з дітьми в системі правосуддя, дружнього до дитини.

 

Довідково:

Організатори тренінгу: проєкт Ради Європи “Захист прав дітей під час війни і в післявоєнний період в Україні” у співпраці з Офісом Генерального прокурора.