Документальні фільми як інструмент медіапросвіти з прав людиниДокументальні фільми як інструмент медіапросвіти з прав людини
 Під таким гаслом з 05 по 07 червня 2024 року в Києві відбулась VII Всеукраїнська конференція.
Кінопокази документального кіна в межах кіноклубів DocuClub стали ефективним інструментом соціально-виховної роботи із клієнтами пробації та профілактичної роботи із персоналом органів пробації у сфері прав людини та механізмів їх захисту.
Учасниками конференції стали 18 пробаціонерів, які є модераторами створених при органах пробації кіноклубів DocuClub. Зараз на базі органів пробації діє понад 200 кіноклубів медіапросвіти.
Під час конференції найкращі модератори мали змогу підвищити свій рівень знань та навичок для продуктивних кінопоказів, які б охопили ширшу аудиторію та мали би дієвий вплив на неї. Також учасникам конференції було активовано партнерський доступ до фестивальних показів документального кіна на ХХІ міжнародному фестивалі документального кіно про права людини DocuDays UA, що проходив на базі кінотеатру «Жовтень» у Києві. Пробаціонери змогли відвідати фестивальні покази кіна та долучитись до обговорення побаченого із кінорежисерами та авторами фільмів, поринути в креативну атмосферу заходу.
Не дивлячись на те, що партнерство фестивалю DocuDays UA, спільноти DocuClub, Центру пробації та його регіональних офісів ще на початку свого розвитку, пробаціонерів із Житомирщини відзначили призом за кращу імпакт-історію успіху діяльності Кіноклубу.
Пробаціонери зі всієї України активно використовують такий інструмент соціально-виховної роботи, як кінопокази, і досягають позитивних результатів у формуванні законослухняної та соціально-прийнятної моделі поведінки засуджених осіб.