Перший відкритий форум «Пробація – безпечніше суспільство»: експерти, практики та публічні діячі простими словами про важливе.



Перший відкритий форум «Пробація – безпечніше суспільство»: експерти, практики та публічні діячі простими словами про важливе.

 

✅«Людей, які вчиняють правопорушення, неможливо приховати за тюремними мурами і очікувати, що ця проблема більше не повториться. Ми вважаємо, цю проблему треба вирішувати», – Олег Янчук, директор Державної установи «Центр пробації».

✅«Дані свідчать, що безпечніше моніторити, старатися міняти поведінку людей, які порушують закон і вчиняють правопорушення. Пробація, дійсно, є інструментом для того, аби реалізувати цей принцип на практиці. І ми це бачимо у вигляді зменшення рецидивності тими людьми, які перебувають на пробації», – Довидас Віткаускас, керівник Проєкту EU Project “Pravo-Justice”.

✅«Я працюю офіційно. Я – приватний підприємець. Я плачу податки. Якби у 2014 році мене «посадили», держава б витратила на мене багато коштів. Але мене «не посадили», а дали мені шанс, і тепер державі даю кошти я, а не вона. Я за останні 2 роки заплатив у державу податків на суму понад 100 тисяч гривень», – Григорій Тонкий, колишній клієнт пробації, а нині волонтер пробації.

✅«Ми хочемо змінюватися. Ми хочемо, щоб нас чули. Ми хочемо, щоби нас розуміли. І ми хочемо створити таке суспільство, в якому кожен з нас буде відчувати себе в безпеці. А люди, які якимось чином стали на хибний шлях, зможуть потрапити у таке середовище, яке дасть їм можливість свідомо бути готовими до того, щоб не вчиняти повторних злочинів» , – Олег Янчук, директор Державної установи «Центр пробації».

✅«Пробація – це не лише більш безпечний, але і більш дешевший спосіб гарантувати безпечне суспільство», – Довидас Віткаускас, керівник Проєкту EU Project “Pravo-Justice”.

✅«Пробація – це наше майбутнє. Але це майбутнє не будується одразу і не будується швидко», – Віталій Василик, заступник Міністра юстиції України.

✅«У нас ще багато викликів. Україну попереду чекає складна дорога на шляху пробації. Але пам’ятайте – що ми з вами щоб підтримати в усьому», – Ерік Вінкен, заступник директора Центру з питань Міжнародного юридичного співтовариства проєкту МАТРА.

✅«Центри пробації допомагають патрульним, щоб було менше викликів. Бо люди, які проходять таку програму, стають на нормальний шлях і звичайними членами суспільства», – Сергій Безпальчук, т.в.о. начальника відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції у Київській області.

✅«Служба пробації буде тільки розвиватися. З кожним роком тільки наберати обертів і брати на себе нові й нові функції», – Юлія Василенко, начальниця Новозаводського районного відділу філії Центру пробації в Чернігівській області.

✅«Пробація – це можливості для змін», – Оксана Мірошниченко, начальник кафедри психології Академії ДПтС України.