«З теплом у серці»: у Центрі ювенальної пробації м. Києва до дня Святого Миколая відбулись майстер-класи для підлітків📣🤩🥳«З теплом у серці»: у Центрі ювенальної пробації м. Києва до дня Святого Миколая відбулись майстер-класи для підлітків📣🤩🥳

19 грудня, як і передбачено традиціями, був присвячений дітям. Тож на базі Центрі ювенальної пробації м. Києва пройшли майстер-класи для неповнолітніх суб’єктів пробації та дітей співробітників служби.

У програмі свята: майстер-клас з виготовлення зірки із сірників від заслуженого художника України Йосипа Осташинського (Иосиф Осташинский), майстер-клас з миловаріння від волонтера сектору ювенальної пробації м. Києва Юлії Красілової та заняття в арт-терапевтичному підході «Малювання по колу» від психолога Центру «Право на здоров’я» Крістіни Мжельської.

Спочатку підлітки мали можливість розглянути картини головного «сірникового майстра» світу заслуженого художника України Йосипа Осташинського, а потім самі почали «творити». Під керуванням митця діти із захопленням майстрували із сірників «зірки щастя». І хоча зірки створюються за авторською технікою Йосипа Борисовича, при створенні не використовувався єдиний шаблон, тож кожна зірка була по-своєму унікальна.
«Я впевнений, немає не талановитих дітей, є діти до яких не знайшли стежину. Потенціал мистецтва надзвичайно великий, творчість є шляхом до розкриття у людей прихованих навичок та здібностей» – зазначив Йосип Борисович.

Діти із захватом ділилися своїми враженнями від майстер-класу: «Я і не міг уявити, що з простих сірників людські руки можуть творити шедеври. Здається, що сірники – це просто сірники, проте насправді це маленькі дощечки, з яких виростають храми», – зазначив Сергій, підобліковий.
У продовжені свята діти відвідали майстер-клас з виготовлення декоративного мила, який провела волонтер сектору ювенальної пробації м. Києва Юлія Красілова. Своїми руками діти виготовляли декоративне мило у вигляді сніжинок, ялинок, та сніговиків.
«Ми звикли уявляти, що шматок миючого засобу — це виріб звичайнісінької прямокутної форми, але вкладаючи у справу душу можна створити справжні мильні шедеври» – розповіла майстриня.

Після закінчення майстер-класу за дорученням директора Державної установи «Центр пробації» Олега Янчука Йосипу Осташинському було вручено подяку, в якій висловлювалася вдячність «за активну громадянську позицію та небайдужість до дітей, які знаходяться у конфлікті із законом».

«Я вважаю, що займаючись творчістю дитина реалізується та розвивається як гармонічна особистість, мистецтво несе в собі емоційний заряд, який сприяє моральному оздоровленню людини та є вкрай важливим у роботі із неповнолітніми» – зазначила на завершення заходу заступник начальника філії Державної установи «Центр пробації» у м. Києві та Київській області Лілія Сидоренко.