Посилюємо співпрацю із Міністерством юстиції, Адміністрацією ДКВСУ та неурядовим сектором в рамках реалізації пенітенціарної пробаціїПосилюємо співпрацю із Міністерством юстиції, Адміністрацією ДКВСУ та неурядовим сектором в рамках реалізації пенітенціарної пробації

18 грудня 2019 року відбулась робоча зустріч, присвячена обговоренню шляхів розширення та посилення співпраці для ефективної реалізації заходів в рамках пенітенціарної пробації. Учасниками зустрічі стали: заступник міністра юстиції України Віталій Василик, начальник Адміністрації ДКВС України Василь Коробко та голова правління БО “FREE ZONE” Олексій Загребельний. Центр пробації представляли: директор Олег Янчук (Oleg Yanchuk) із першою заступницею Ірина Яковець, а також начальник відділу пенітенціарної пробації Андрій Мовчан.

В ході зустрічі особливу увагу приділили питанням перспектив удосконалення нормативного регулювання порядку реалізації пенітенціарної пробації з урахуванням результатів пілотного проєкту, що проводився за участі БО «FREE ZONE», необхідності нагальних змін до закону про соціальну адаптацію, а також соціальних послуг, що можуть надаватися в контексті нового закону та ролі установ виконання покарань, пробації, місцевої влади та НУО у зазначеному процесі.

Довідково:
02.08.2018 року було підписано Меморандум про співпрацю між Міністерством юстиції України та БО «FREE ZONE» щодо впровадження пенітенціарної пробації в органах і установах виконання покарань.
Відповідно до меморандуму, у Львівській та Полтавській було розпочато пілотний проєкт з впровадження пенітенціарної пробації в органах і установах виконання покарань, що реалізується у тісній співпраці між Адміністрацією ДКВСУ, ДУ «Центр пробації» та БО «FREE ZONE» за підтримки Міністерства юстиції України.
Зазначений проєкт спрямований на розроблення та впровадження алгоритму ефективної взаємодії установ виконання покарань та органів пробації під час підготовки засудженого до звільнення, дієвих механізмів підготовки до звільнення, нових форм і методів проведення ресоціалізаційної роботи з засудженими у межах пенітенціарної пробації, а також розроблення ефективних програм підготовки осіб, які відбувають покарання у виді позбавлення волі на певний строк до звільнення, з метою трудового і побутового влаштування таких осіб після звільнення за обраним ними місцем проживання.
Враховуючи позитивний досвід 2019 року, дію проєкту поширено ще на низку областей, а саме: Херсонську, Запорізьку, Черкаську, Житомирську, Рівненську, Сумську, Івано-Франківську, Миколаївську та Чернівецьку області.