«Правопорушниками не народжуються, а стають під впливом життєвих обставин. Вирішення людських проблем є основним вектором діяльності соціального працівника!», – переконана Тетяна Кукурудза, начальниця Бережанського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Бережанської районної державної адміністрації.«Правопорушниками не народжуються, а стають під впливом життєвих обставин. Вирішення людських проблем є основним вектором діяльності соціального працівника!», – переконана Тетяна Кукурудза, начальниця Бережанського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Бережанської районної державної адміністрації.

«Правопорушниками не народжуються, а стають під впливом життєвих обставин. Вирішення людських проблем є основним вектором діяльності соціального працівника!», – переконана Тетяна Кукурудза, начальниця Бережанського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Бережанської районної державної адміністрації.

Тетяна Кукурудза розпочала свою трудову діяльність у Бережанський виховній колонії для неповнолітніх, де працювала вчителем. Саме у цей період вона зрозуміла, що у роботі із підлітками неможливо відмежовувати педагогічні проблеми від особистісних і зробила висновок, що у більшості випадків при вчасному і правильному реагуванні на їх труднощі, потрапляння за грати можна було уникнути.

На сьогодні Центр соціальних служб, що перебуває під
керівництвом Тетяни Кукурудзи, є одним із найважливіших партнерів Бережанського районного сектору з питань пробації у роботі із неповнолітніми суб’єктами пробації та особами молодіжного віку.

Така співпраця полягає як у спільному проведенні круглих столів та лекцій з профілактики девіантної поведінки серед учнівської молоді, так і безпосередній «живій» роботі із клієнтами пробації, спрямованій на усвідомлення людиною власної проблеми, а також формування стійкої мотивації та пошук шляхів для її подолання.

Тетяна Іванівна впевнена, що кожна дія людини, що призвела до негативного результату, зокрема вчинення правопорушення, має свою причину, і якщо її не усунути, то подібна поведінка може повторитися. Саме тому, працюючи з кожним суб’єктом пробації, особливу увагу вона приділяє спілкуванню із ними, адже лише після комплексного аналізу можна знайти шляхи до повного вирішення проблем!

«Співпраця уповноважених органів з питань пробації із Центром соціальних служб є невід’ємною складовою процесу соціальної адаптації, адже ресоціалізація і означає відновлення у соціальних правах та обов’язках, тобто повернення у суспільство тих, хто не зміг у ньому втриматися!», – зауважує вона.