Вдосконалюємо інструмент оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушенняВдосконалюємо інструмент оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення

 

 

 

01 жовтня за підтримки EU Project “Pravo-Justice” відбувся семінар, присвячений вдосконаленню інструменту оцінки ризиків вчинення повторних кримінальних правопорушень особами, які вчинили чи обвинувачуються у скоєнні кримінального правопорушення.

Участь у тренінгу взяли: директор Центру пробації Олег Янчук, його заступник Олена Суботенко, начальник відділу пробаційних програм та психологічної допомоги Юрій Луценко, співробітники уповноважених органів з питань пробації з понад десяти регіонів України, а також експерт проекту ЄС «PRAVO – JUSTICE» Деніел Кларк.

Під час заходу учасниками було обговорено практичні аспекти аналізу результатів збору даних для проведення оцінки вчинення повторного кримінального правопорушення, а також визначення та аналіз основних критеріїв, що впливають на достовірність такої оцінки.

Представниками уповноважених органів з питань пробації з регіонів було окреслено основні спостереження та практичні напрацювання щодо їх застосування у практичній діяльності. Враховуючи усі викладені позиції, за сприяння міжнародного експерта було визначено подальші кроки для забезпечення найбільш ефективного функціонування зазначеного інструменту в українській пробації. Усіма учасниками було узгоджено план дій для остаточної валідації такого інструменту, реалізацію якого вже розпочато.

Довідково: у червні 2018 року наказом Міністерства юстиції України було затверджено Методичні рекомендації оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення повнолітніми особами, які вчинили кримінальні правопорушення (обвинувачуються у вчиненні кримінальних правопорушень).

В Україні – це інноваційний інструмент пробації (здійснюється за спеціальною методикою), який застосовується на різних етапах роботи із особою, яка обвинувачується у скоєнні кримінального правопорушення, або у роботі із засудженим. Ця методика була самостійно розроблена із врахуванням міжнародного досвіду оцінки ризиків і потреб.