Адаптаційні програми для учасників АТО та ООС у фокусі уваги пробаціїАдаптаційні програми для учасників АТО та ООС у фокусі уваги пробації

 

 

02 жовтня 2019 року відбулась робоча зустріч, присвячена обговоренню необхідності розробки та впровадження програм, спрямованих на адаптацію та ресоціалізацію учасників АТО або ООС, що були засуджені та звільнені від відбування покарання.

Участь в обговорення взяли: перший заступник директора Центру пробації Ірина Яковець, представники Адміністрації ДКВС – Валерій Калівошко та Віталій Хведчук, представники спеціалізованих відомств з питань АТО – Кучук Руслан та Алієв Олександр, керівник БО «FREE ZONE» Олексій Загребельний, а також представник наукової спільноти – Костянтин Автухов.

Враховуючи специфіку проходження служби на території тимчасово окупованих територій та впливу, що зазнає відповідна категорія осіб, учасники зустрічі одноголосно утвердили необхідність вироблення спеціального підходу до роботи із ними. В ході активного обговорення, усіма учасниками було відзначено важливість саме адаптаційних програм, що сприятимуть повноцінному поверненню учасників АТО та ООС до соціуму.

Поряд із цим, учасники зустрічі наголосили на необхідності об’єднання зусиль установ та організацій, які вони представляють, щодо розробки та впровадження відповідних програм, роботу над якими планується розпочати найближчим часом.