«Роботодавців більше цікавить бажання людей працювати, а не їхнє кримінальне минуле…»«Роботодавців більше цікавить бажання людей працювати, а не їхнє кримінальне минуле…»

 

 

 

Питання зайнятості корисною справою, офіційне працевлаштування із можливістю одержання стабільного доходу – є надзвичайно важливою складовою роботи із людьми, які перебувають у конфлікті із законом. Адже відсутність роботи – це один із найпоширеніших криміногенних факторів, що спонукає людей до протиправної поведінки з метою отримання «легких грошей» нечесним способом.

Але тим, хто усвідомив свою провину і прагне змінитися на краще, досить важко подолати людський осуд, переконати роботодавця у своєму бажанні працювати і безпечності для оточуючих та отримати бажану посаду. Подолати бар’єри людської свідомості, зламати стереотипи про засуджених та знайти роботу із офіційним працевлаштуванням та гідною оплатою праці суб’єктам пробації допомагають працівники органів пробації спільно з представниками підрозділів Центру зайнятості.

У Добропільському міському центрі занятості, який очолює Вікторія Бугаєць, не просто інформують людей у конфлікті з законом про вакансії, а й, розуміючи важливість вирішення питання з працевлаштуванням, організовують різноманітні заходи за участю клієнтів пробації та проводять їх профорієнтацію, залучають таких людей до оплачуваних громадських робіт, спрямованих на благоустрій міста Добропілля та району. Тільки у поточному році за сприяння центру зайнятості 5 клієнтів пробації уже знайшли постійну роботу.

Багато уваги працівники центру зайнятості приділяють також інформуванню про ринок праці осіб, які звільняються з місць позбавлення волі.

«Роботодавців більше цікавить бажання людей добросовісно працювати, а не їхнє кримінальне минуле. Служба зайнятості надає сприяння пробації у вирішенні питань із трудовою діяльністю правопорушників, аби вони могли відновити свій соціальний статус та бути корисними громаді», – говорить директор Добропільського міського центру занятості Вікторія Бугаєць.

Пробація України – Донецька область