Дієве партнерство заради спільної мети: Центром пробації узгоджено порядок координації повноважень та обміну інформацією з територіальними підрозділами Міністерства оборони та Національної поліції України👮‍♂️👮‍♀️👨‍💻Дієве партнерство заради спільної мети: Центром пробації узгоджено порядок координації повноважень та обміну інформацією з територіальними підрозділами Міністерства оборони та Національної поліції України👮‍♂️👮‍♀️👨‍💻

 

 

 

 

 

 

 

Пробація — рівноправний суб’єкт кримінального процесу. Під час реалізації своїх функцій уповноважені органи з питань пробації працюють із різними верствами населення. У числі клієнтів пробації є і військовослужбовці, звільнені від відбування покарання з випробуванням. Така категорія громадян потребує особливої уваги, адже служба у військових формуваннях має не лише підвищену соціальну відповідальність, але і додаткові ризики, пов’язані із специфікою її проходження, що можуть становити небезпеку для суспільства.

Саме тому Центром пробації із Міністерством оборони було узгоджено порядок координації повноважень та обміну інформацією про засуджених військовослужбовців між уповноваженими органами з питань пробації та військовими комісаріатами, військовими частинами під час здійснення нагляду за поведінкою відповідної категорії громадян.

Відповідно до ст. 163 Кримінально-виконавчого кодексу України нагляд за поведінкою осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням, протягом іспитового строку здійснюється уповноваженим органом з питань пробації за місцем проживання засудженого, а стосовно військовослужбовців – командирами військових частин. Поряд із цим, питання щодо порядку здійснення такого нагляду командирами військових частин кримінально-виконавчим законодавством не врегульовано. Враховуючи зазначене, Порядок сприяє належному виконанню судових рішень стосовно засуджених військовослужбовців та здійснення контролю за їх поведінкою як зі сторони органу пробації, так і командирів військових частин.

Крім того, з керівництвом Головного управління національної поліції було узгоджено Алгоритм дій уповноважених органів з питань пробації та територіальних органів поліції з оголошення у розшук засуджених осіб, місцезнаходження яких невідомо, та досягнуто домовленості щодо належної взаємодії.

Для активізації такої співпраці, а також з метою забезпечення належного виконання судових рішень стосовно осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, звільнених від відбування покарання з випробуванням, усіма структурними підрозділами пробації було проведено спільні наради з територіальними органами поліції, під час яких було опрацьовано вищезазначений алгоритм.

На сьогодні, завдяки налагодженій ефективній співпраці представників пробації із службовцями Національної поліції вдалося досягти суттєвих позитивних зрушень у здійсненні розшуку засуджених осіб, що є головною гарантією і запорукою безпечної громади. Налагодження дієвої взаємодії всіх учасників кримінального процесу – запорука ефективного впровадження системи пробації в Україні.