У доросле життя з правильними орієнтирамиУ доросле життя з правильними орієнтирами

Родина, школа та однолітки – фактори, які найбільше впливають на світогляд та поведінку підлітків. Нерозуміння з боку рідних, «погана» компанія та кпини однокласників за погану успішність чи соціальну нерівність часто є причинами, що спонукають молоду людину до конфлікту із законом.

Відслідковуючи тенденції підліткової злочинності, встановлюючи та аналізуючи причини протиправної поведінки, для проведення комплексної соціально-виховної роботи з метою профілактики повторного вчинення злочину неповнолітніми, які вже перебувають на обліку органів пробації, та попередження таких негативних явищ серед учнівської молоді працівники уповноважених органів з питань пробації тісно співпрацюють із службами у справах дітей.

У місті Ізмаїл Одеської області така співпраця має тривалу історію та налагоджену систему спільних заходів. Значну увагу співробітники Ізмаїльського міськрайонного відділу філії Центру пробації в Одеській області та служби у справах дітей Ізмаїльської районної державної адміністрації спрямовують на соціально-виховну й інформаційну роботу з неповнолітніми: проводять лекції та інтерактивні заходи на правові теми, відвідують їх за місцем проживання та проводять спільні бесіди з батьками, а також працюють над вирішенням криміногенних потреб неповнолітніх, аби у доросле життя вони вирушали як законослухняні громадяни, впевнені у собі та з правильними життєвими орієнтирами.

Протягом минулого року на обліку зазначеного органу пробації перебувало 14 неповнолітніх. Усім їм було надано комплексну допомогу, тож наразі вони успішно соціально адаптувалися й будують плани на самостійне життя.

«Соціальний супровід неповнолітніх, які перебувають на обліку органу пробації, є важливою складовою соціально-виховної роботи для формування правильного світогляду, людських цінностей, поведінки та стилю життя», – вважає начальник служби у справах дітей Ізмаїльської районної державної адміністрації Світлана Арешкіна.

Пробація України – Одеська область