Від клієнта до волонтера пробаціїВід клієнта до волонтера пробації

У кожного волонтера своя мотивація щодо такої діяльності. Григорій Тонкий з Чернігова вирішив стати волонтером пробації для того, аби поділитися своїм життєвим досвідом, своєю історією перемоги над залежностями, злочинами і зневірою з іншими людьми – з тими, хто зараз переживає чи ненайважчі часи, пов’язані з відбуванням покарання.

Кримінальна історія Григорія почалася в його юні роки, коли він під впливом батька та брата почав вживати наркотики. Залежність від чергової дози та відсутність грошей на її придбання спонукали до вчинення правопорушень. Про наслідки, звичайно ж, тоді не думав. А вони були: відсторонення від родини, кілька тюремних строків, повна зневіра у себе та інших людей…

Переломним моментом стала пробація, куди Григорій потрапив за черговим вироком суду. При підтримці та за порадою працівників органу пробації він познайомився із представниками громадської організації «Центр духовної та соціально-психологічної реабілітації «Перемога»». Потім був довгий, важкий і болючий шлях реабілітації…

Перемігши свої проблеми і повністю позбавившись наркозалежності, Григорій знайшов у собі сили розпочати нове життя. Зараз у нього чудова родина, діти, власна справа, а ще – незгасне бажання спокутувати свою провину, допомагаючи іншим у скрутну хвилину. Разом із представниками громадської організації «Перемога» Григорій проводить групову соціально-виховну роботу із клієнтами пробації та долучається до різноманітних інформаційних заходів, аби суспільство, дізнавшись про його історію, не вішало ярликів на тих, хто порушив закон, а долучалося до підтримки їх підтримки.

«Особисто я займаюсь волонтерством у пробації для того, щоб показати людям, які опинилися в складній ситуації, що завжди є вихід. Хочу застерегти інших від вживання наркотичних чи алкогольних речовин, будь-яка залежність не може призвести ні до чого хорошого. Дуже тяжко позбутися цієї хвороби, а скільки горя вона приносить рідним та близьким…», – говорить Григорій. І додає:
«У суспільстві ще існує багато шаблонів і стереотипів про людей із судимістю. Та пробація їх повністю руйнує. Пробація – це свобода рухів, вибору і життя без залежностей».

Пробація України – Чернігівська область