На лінії зіткнення: територій, законослухняності, відповідальності й простої людяностіНа лінії зіткнення: територій, законослухняності, відповідальності й простої людяності

…Усвідомлення вчиненого, каяття, бажання іншого життя, зміна прокримінального мислення, підвищення самооцінки, визначення і дотримання нового курсу в житті… Це лише частина етапів у зміні мислення та поведінки, стилю життя правопорушника, які він має здолати у найкоротші терміни перебування на пробації, аби виправити помилку минулого і не потрапити за грати у майбутньому. У клієнтів пробації, які проживають на Донбасі на «лінії зіткнення», ці завдання суттєво ускладнюються психологічним стресом та боротьбою за саме життя.

В усьому світі вчені зауважують на значимості кваліфікованої психологічної допомоги при вирішенні подібних питань. У м. Торецьк таку підтримку місцевим жителям спільно з благодійними організаціями та міжнародними партнерами надає команда кваліфікованих спеціалістів міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, який очолює справжній професіонал своєї справи і просто чуйна людина Людмила Єслюкова.
Окрім психологічної підтримки Центр активно долучається й до надання гуманітарної допомоги тим, хто цього найбільше потребує.

Клієнти пробації з-поміж тих, хто отримує допомогу в Центрі, не залишаються поза увагою спеціалістів. Адже, як каже пані Людмила, «ці люди можуть легко психологічно зламатися під натиском випробувань, а побутові труднощі найчастіше спонукають людей незахищених верств населення на протизаконні дії. Для збереження миру і спокою в рідному місті надзвичайно важливо консолідувати зусилля всіх державних органів і підтримати тих, хто вже наважився на злочин і нині несе покарання за вчинене. Важливо допомогти кожній особі у конфлікті із законом, аби вберегти її від нових правопорушень, а громаду від беззаконості й хаосу. Мир навколо починається з миру в душі».

Підтримку Центру відчуває і персонал Торецького міського відділу пробації, з яким фахівці Центру та особисто Людмила Єслюкова працюють над застосуванням у щоденній діяльності ефективних методів соціальної та психологічної підтримки підоблікових, що є невід’ємною складовою належної соціально-виховної роботи та профілактики повторної злочинності.

Пробація України – Донецька область