У Києві стартував тренінг з розвитку у працівників пробації навичок реалізації пробаційних програмУ Києві стартував тренінг з розвитку у працівників пробації навичок реалізації пробаційних програм

У Києві стартував тренінг з розвитку у працівників пробації навичок реалізації пробаційних програм

З 19 серпня 2019 року у м. Києві стартував тренінг “Розвиток у працівників навичок реалізації пробаційних програм”, організований за підтримки Норвезьких радників з питань верховенства права в України (NORLAU Probation Project Проект Пробації).

На початку тренінгу перед учасниками виступили керівник Державної установи «Центр пробації» Олег Янчук, заступник директора Олена Суботенко та керівник проекту NORLAU Willy Giil, які розповіли учасникам про мету та завдання семінару-тренінгу, ознайомили учасників з регламентом роботи та побажали плідної роботи.

«В Норвегії пробаційні програми є центральним елементом роботи органів пробації. Вони є своєрідним засобом структурованого підходу до роботи з правопорушниками, та використовуються для того, щоб клієнт пробації міг отримати необхідні знання та навички, які допоможуть йому змінити свою кримінальну поведінку» – зазначив керівник проекту NORLAU Віллі Гіл.

До участі у тренінгу були запрошені 30 практичних працівників органів пробації філії Державної установи «Центр пробації» у м. Києві та Київській області.

Метою тренінгу – є вивчення методик проведення пробаційних програм для неповнолітніх та дорослих суб’єктів пробації, сформувати у майбутніх кураторів розуміння цілей, завдань та портфелю інструментів куратора, таких як: мотиваційне інтерв’ювання, мотиваційне консультування та когнітивно-поведінковий підхід.

Тренерами від Проектного офісу з питань пробації Міністерства юстиції України виступили практикуючий психолог, заступник завідувача науково-дослідної лабораторії психологічного забезпечення Державного науково-дослідного інституту Міністерства внутрішніх справ України кандидат психологічних наук, доцент Юлія Бойко-Бузіль, практикуючий психолог, арт-терапевт, психолог ІІ категорії сектору ювенальної пробації філії Державної установи «Центр пробації» у м. Кропивницький Кіровоградської області Яніна Козіна.
Цінними порадами та практичними вправами «ділився» в рамках тренінгу й Юрій Луценко, заступник начальника відділу пробаційних програм, психологічної допомоги та соціальної роботи з суб’єктами пробації Державної установи «Центр пробації».

Окрім того під час заходу очільник Центру пробації Олег Янчук (Oleg Yanchuk) інформував присутніх про те, що у липні завершено пілотування проєкту пробаційної програми «Життєві навички» щодо повнолітніх та неповнолітніх суб’єктів пробації, проєкт якої було надіслано на погодження членів Робочої групи з питань реалізації пробаційних програм. Ця програма матиме реабілітаційне спрямування та направлена на реалізацію потреб суб’єктів пробації, таких як: робота, освіта та життєві цінності.

Нагадаємо, пробаційні програми «Зміна прокримінального мислення», «Подолання агресивної поведінки», «Попередження вживання психоактивних речовин» були розроблені Департаментом пробації спільно з Проектним офісом з питань пробації Міністерства юстиції України, створеного за підтримки проекту EDGE, the Expert Deployment for Governance and Economic Growth, Ukraine .
Навчання персоналу органу пробації з опанування навичками реалізації пробаційних програм є надзвичайно важливим та актуальним кроком в розбудові ефективної системи пробації в Україні, що у свою чергу забезпечить баланс між потребами суспільної безпеки та протидії злочинності.

На даний час загальна кількість підготовлених кураторів з реалізації пробаційних програм – 729, у м. Київ та Київській області – 52, що становить 76% від кількості підрозділів.