Пробація у фокусі уваги міжнародних експертів Секретаріату Кабінету Міністрів УкраїниПробація у фокусі уваги міжнародних експертів Секретаріату Кабінету Міністрів України

Пробація у фокусі уваги міжнародних експертів Секретаріату Кабінету Міністрів України

1 серпня 2019 року експерти канадського Проекту EDGE Секретаріату Кабінету Міністрів України провели робочу зустріч з представниками Міністерства юстиції України і Центру пробації, метою якої було обговорення проекту методичних рекомендацій про забезпечення в Міністерстві юстиції єдиного підходу проведення моніторингу виконання заходів та показників досягнення цілей Паспорту: реформа пенітенціарної системи і пробації.

При запровадженні зазначеної методики буде удосконалено процедури збору даних з моніторингу показників реалізації реформ та відстеження індикаторів, за якими буде вимірюватись рівень задоволеності суспільства від проведених реформ у певній сфері.

Для підготовки проекту зазначеного вище інструменту обрано як пілот Паспорт: реформа пенітенціарної системи і пробації, що обумовлено найкращими результатами впроваджених інструментів обрахунку прогресу реалізації реформи на прикладі пробації та у подальшому і кримінально-виконавчої системи.

Очікується ближчим часом прийняття рішення щодо затвердження зазначеної методики Міністерством юстиції, проведення додаткових стратегічних сесій для посадових осіб, залучених до моніторингу реалізації реформи пробації і пенітенціарної системи з метою корегування Паспорту: реформа пенітенціарної системи і пробації для підвищення його дієвості для суспільства.

У зустрічі взяли участь Катерина Федорченко і Анна Марцінків (експерти з питань RBM) канадського Проекту EDGE Секретаріату Кабінету Міністрів України, від Міністерства юстиції і Центру пробації брали участь – Андрій Великий, Дмитро Тимошечкін і Влад Клиша.

Необхідно знати:
RBM – це підхід стратегічного планування реформ, срямований на результат, що впроваджується в Україні за підтримки Уряду Канади в рамках Проекту «Експертна підтримка врядування та економічного розвитку» (EDGE).

Відділ міжнародного співробітництва
Центр пробації
Влад Клиша
org@probation.gov.ua
inco@probation.gov.ua