«Конституція України: крізь минуле до сьогодення!»«Конституція України: крізь минуле до сьогодення!»

«Конституція України: крізь минуле до сьогодення!»

Під такою назвою відбулась правопросвітницька акція з нагоди 23-ї річниці Конституції України, організована 27 червня 2019 р. Головним територіальним управлінням юстиції у місті Києві, до участі в якій долучилися і представники Центру пробації: директор державної установи Oleg Yanchuk, його заступник Олена Суботенко, заступник начальника відділу комунікацій та інформаційного забезпечення діяльності пробації Катерина Денисюк і провідний фахівець цього відділу Marinka Zayets.

Символічно захід відбувся біля пам’ятника автору першої Конституції – Пилипа Орлика, а участь в ньому взяли представники різних поколінь та статусу – учні початкової школи; курсанти Національного університету оборони України імені Івана Черняховського; діячі культури та освіти; народний депутат 6-го скликання, один із фундаторів Конституції України, голова Всеукраїнського товариства «Просвіта» Павло Мовчан; та посадовці, які реалізують державну політику, пов’язану з реалізацією прав та свобод громадянина, що визначені у Конституції України основоположними цінностями.

Першим до учасників заходу звернувся начальник столичного управління юстиції Станіслав Куценко. Він наголосив на важливості прийнятого у 1996 році Основного Закону нашої держави та поінформував про послуги, які наразі надають структурні підрозділи Міністерства юстиції України щодо захисту та відновлення прав громадян.

У свою чергу, очільник Центру пробації Олег Янчук у вітальній промові висловив побажання, щоб Основний Закон не став просто правовою декларацією, а молоді люди, присутні на заході, коли виростуть, зроблять усе, щоб Конституція стала по-справжньому основою нашої державності, та захищала наші права.

При цьому Олег Борисович наголосив, що головною соціальною цінністю, закріпленою в Основному Законі, є людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека.

«Пробація створена для того, щоб забезпечити безпеку нашого суспільства; для того, щоб захищати права всіх громадян, навіть тих, які в своєму житті вчинили щось неправильно… Ми маємо обов’язок – допомогти їм стати гідними членами нашої держави», – так окреслив місію і соціальну значимість роботи колективу Центру пробації його директор.

У рамках заходу почесні гості висловили своє бачення важливості Конституції України, а школярі міжнародного ліцею № 51 долучилися до флешмобу «Конституція вустами найменших». На згадку про свято усі діти отримали у подарунок Конституцію України. Також запрошені та всі бажаючі поклали квіти до пам’ятника Пилипу Орлику. Святкового настрою додав пісенний дарунок від сестер Адріанни та Мідеї Наруцьких.