Комунікація персоналу пробації із суддями стає більш ефективною Про це зазначив директор Державної установи «Центр пробації» Олег Янчук під час робочої зустрічі із представниками Національної школи суддів України 26 червня 2019 рокуКомунікація персоналу пробації із суддями стає більш ефективною  Про це зазначив директор Державної установи «Центр пробації» Олег Янчук під час робочої зустрічі із представниками Національної школи суддів України 26 червня 2019 року

Комунікація персоналу пробації із суддями стає більш ефективною

Про це зазначив директор Державної установи «Центр пробації» Олег Янчук під час робочої зустрічі із представниками Національної школи суддів України 26 червня 2019 року.

Предметом зустрічі цього разу стало продовження обговорення тематики курсів, відповідно до найбільш актуальних питань, пов’язаних із пробацією та змінами у законодавстві.

Нагадаємо, що навесні цього року між Центром пробації та Національною школою суддів України було досягнуто домовленість про введення до змісту дистанційних навчальних курсів для суддів питань щодо впровадження пробації в Україні.

На даний час визначено 8 тем за основними напрямами діяльності органів пробації та розроблено їх змістове наповнення.

За словами суддів та викладачів, найбільш цінними для суддів, які безпосередньо приймають рішення відносно осіб, які вчинили злочини, є теми щодо важливості досудової доповіді у кримінальному провадженні; особливостей призначення обов’язку виконання заходів, передбачених пробаційними програмами; а також питання звільнення особи від покарання та затвердження угоди про примирення або про визнання винуватості.

Найближчим часом планується доопрацювання визначених тем із врахуванням висловлених під час останньої робочої зустрічі зауважень та пропозицій.
Представники Національної школи суддів України також висловили пропозицію щодо збору зворотньої інформації про корисність введення таких тем до навчального курсу та їхніх побажань щодо розширення переліку тем, що цікавлять практиків.

Окрім того, під час робочої зустрічі було обговорено можливі напрями співпраці державної установи та навчального закладу при забезпеченні надійного супроводу діяльності суду, в тому числі при взаємодії з органами пробації.

Остаточне погодження змісту навчального курсу для навчання суддів заплановане на кінець літа. В цілому результатом таких нововведень до змісту професійної підготовки та підвищення кваліфікації суддів має сприяти ефективному впровадженню пробації в Україні та поширенню практики застосування до правопорушників покарань, не пов’язаних із позбавленням волі.