Від розуміння міжнародних стандартів до підвищення ефективності діяльності органів пробаціїВід розуміння міжнародних стандартів до підвищення ефективності діяльності органів пробації

На базі філії Центру пробації в Черкаській області 20 червня 2019 року за підтримки проекту EU Project “Pravo-Justice” відбувся інтерактивний семінар з питань ефективності діяльності підрозділів пробації за міжнародними стандартами, який провели представники Центру пробації: заступник директора Олена Суботенко, начальник відділу міжнародного співробітництва Влад Клыша, начальник відділу оцінювання ефективності пробації Дмитро Тимошечкін, заступник начальника відділу комунікацій та інформаційного забезпечення діяльності пробації Катерина Денисюк.

У рамках заходу до керівників структурних підрозділів філії було доведено інформацію про основні міжнародні стандарти, імплементовані у законодавство України про пробацію та принципи й інструменти роботи з правопорушниками, до яких застосовано покарання без позбавлення волі.

«Пробація – це не уникнення відповідальності злочинцем, це забезпечення належного балансу між правами правопорушників, правами постраждалих від злочинів та інтересами суспільства в частині його безпеки», – один із міжнародних стандартів, на якому базується «філософія» української пробації.

Владислав Клиша окреслив основні міжнародні стандарти, 70% яких знайшли відображення в українському законодавстві про пробацію, а також зазначив наші стратегічні документи, що визначають курс розвитку пробації в нашій державі.

Дмитро Тимошечкін у формі інтерактиву пояснив присутнім методи й технології пробації, а також розкрив змістовий компонент діяльності органів пробації за технологією використання SWOT-аналізу.

Олена Суботенко наголосила, що актуальним питанням наразі є необхідність постійного самовдосконалення персоналу органів пробації, оволодіння новими знаннями та методиками роботи, в тому числі й з урахуванням міжнародних стандартів та принципів роботи.

Оскільки ефективність впровадження пробації залежить від успішної комунікації із різними учасниками пробаційної діяльності, громадою та представниками державних органів влади і недержавного сектору, то окремо було розглянуто засади комунікаційної політики в пробації та особливості співпраці із різними засобами масової інформації.

21 червня 2019 року у рамках робочої поїздки Катерина Денисюк надала представникам філії практично-методичну допомогу щодо адміністрування та інформаційного наповнення відомчих вебресурсів, проведення медіа-заходів і планування інформування суспільства про переваги пробації та діяльність уповноважених органів з питань пробації.