24 квітня 2019 року, відбулась міжвідомча зустріч, яка була присвячена обговоренню результатів дослідження про обізнаність щодо ризиків торгівлі людьми серед уразливих дітей та молоді в Україні.24 квітня 2019 року, відбулась міжвідомча зустріч, яка була присвячена обговоренню результатів дослідження про обізнаність щодо ризиків торгівлі людьми серед уразливих дітей та молоді в Україні.

ООН закликає убезпечити дітей та молодь від торгівлі людьми.

24 квітня 2019 року, перший заступник директора ДУ «Центр пробації» Ірина Яковець взяла участь у міжвідомчій зустрічі, присвяченій обговоренню результатів дослідження про обізнаність щодо ризиків торгівлі людьми серед уразливих дітей та молоді в Україні.

Торгівля людьми сьогодні набула жахливого охоплення: сотні тисяч людей у всьому світі стають жертвами торговців-контрабандистів. Згідно з доповіддю ООН, діти складають 30 відсотків усіх постраждалих від рук торговців «живим товаром». Їх продають з метою сексуальної чи трудової експлуатації, для участі в злочинній діяльності, для жебракування або навіть з метою торгівлі органами.

Під час заходу були висвітлені результати досліджень, проведених під егідою Міжнародної організації з міграції, про стан поінформованості українських дітей та молоді про такі загрози. Вельми невтішним є показник, що близько 66 відсотків українських підлітків і молодих людей у ​​віці від 13 до 20 років готові погодитися на ті чи інші пропозиції, у результаті яких вони можуть стати жертвою торгівлі людьми.

Автори нового дослідження уточнюють, що мова йде про підлітків і молодих людей з уразливих категорій населення – з неблагополучних сімей, з числа тих, хто ніде не вчиться і не працює та інші. Значну кількість суб’єктів пробації складають саме такі особи, у зв’язку із чим постає питання активізації діяльності структурних підрозділів Центру пробації з метою попередження зазначеного явища та прищеплення навичок безпечної поведінки в ситуаціях, коли існує ризик опинитися в руках злочинців.