Розвиток пробації в Україні мовою цифр та фактівРозвиток пробації в Україні мовою цифр та фактів

Розвиток пробації в Україні мовою цифр та фактів

Державною установою «Центр пробації» за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках EU Project “Pravo-Justice” виготовлено інформаційний буклет «Розвиток пробації в Україні. Підсумки реформи 2018 року».

У цьому буклеті узагальнено та представлено основні переваги, зміст та підстави пробації, структуру національної системи пробації та стратегічні документи, відповідно до яких здійснюють свою діяльність підпорядковані підрозділи державної установи, а також ключові досягнення за всіма напрямами роботи та пріоритети на 2019 рік.

Так, показовими є порівняльні дані впровадження досудової пробації у 2017 та 2018 роках, що свідчать про зростання кількості ухвал суду щодо складення досудової доповіді та кількості підготовлених органами пробації досудових доповідей, в тому числі з висновком про можливість виправлення без позбавлення або обмеження волі на певний строк.

У вигляді інфографіків представлено і досягнення щодо реалізації так званого закону #ЧужихДітейНеБуває (у виді суспільно корисних робіт), пробаційних програм, створення банку ресурсів з числа партнерських організацій та запровадження пілотних проектів у рамках пенітенціарної пробації тощо.

Окремо у буклеті зосереджено увагу на описі усіх проектів, що реалізуються в рамках впровадження пробації спільно із міжнародними партнерами, а також відображено підтримку органів місцевого самоврядування, що виражається у прийнятті цільових програм за кошти місцевого бюджету.

Виготовлений буклет буде цінним для всіх партнерів – суддів та прокурорів, державних органів та установ, підприємств і громадських організацій, які залучаються до пробаційної діяльності. Це короткий звіт про зроблену роботу та орієнтир на майбутнє.

Найближчим часом буклети планується поширити по всій Україні з метою широкого інформування суспільства про переваги пробації та діяльність уповноважених органів з питань пробації.

Більше корисної та аналітичної інформації – на офіційному сайті “Пробація України”: РОЗВИТОК ПРОБАЦІЇ В УКРАЇНІ. ПІДСУМКИ 2018 РОКУ