Cистема оцінки ризиків та потреб повнолітніх засуджених, які перебувають в установах виконання покарань, – у фокусі пробації, міжнародних та національних експертівCистема оцінки ризиків та потреб повнолітніх засуджених, які перебувають в установах виконання покарань, – у фокусі пробації, міжнародних та національних експертів

09 квітня 2019 року відбулась робоча зустріч за участі першого заступника директора ДУ «Центр пробації» Ірини Яковець (Ірина Яковець), заступника начальника Управління соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими Адміністрації ДКВС України Віталія Хведчука (Виталий Хведчук) , першого заступника начальника Білоцерківський центру ПКП ДКВС України Алли Григоренко (Алла Григоренко), директора БО «Світло надії» Романа Дрозда ( Роман Дрозд) та наукового діяча, доктора публічного права, радника Консультативної місії ЄС Вадима Човгана (Vadym Chovgan), радник і експерт з питань пробації Проектного офісу Мін’юсту Тетяна Журавель.
​ В ході зустрічі відбулось активне обговорення Анкети ризиків та потреб повнолітніх засуджених, які перебувають в установах виконання покарань, що перебуває на стадії розробки. Анкетування – один з найбільш ефективних та об’єктивних методів отримання інформації, саме тому його застосування суттєво сприятиме підвищенню якості оцінки ризиків та потреб зазначеної категорії громадян.
Нагадаємо, що розробка інструментів оцінки ризиків та потреб є одним із завдань, передбачених Паспортом реформи пенітенціарної системи та пробації, затвердженому рішенням колегії Міністерства юстиції України від 29.03.2018 та реалізується Адміністрацією Державної кримінально-виконавчої служби України спільно з Державною установою «Центр Пробації» за участі Проектного офісу Міністерства юстиції України, NORLAU Проекту пробації, Проекту ЄС «Право-Justice» із залученням неурядових організацій-партнерів та представників наукового кола.
За основу зазначеної Анкети взято Анкету ризиків і потреб для неповнолітніх, яка застосовується в пробації. Ірина Яковець розкрила присутнім практичні аспекти її застосування та окремі фактори, що впливають на результат. Однак для найбільш повної та всебічної її адаптації для дорослих засуджених, які знаходяться в установах ДКВС України, надзвичайно важлива участь у даному процесі, як представників науки та міжнародних експертів, так і практиків, на чому і наголосила Ірина Станіславівна.
Застосування інструментів оцінки ризиків та потреб належить до заходів підготовки до звільнення засуджених, які перебувають у місцях позбавлення волі. Такі заходи, на думку експертів, мають велике значення в напрямі створення умов для ресоціалізації засуджених та попередження рецидивної злочинності, що є одним з найвагоміших факторів забезпечення безпеки суспільства в цілому.

На данном изображении может находиться: 4 человека, люди сидят и стол