У рамках проекту ЄС «PRAVO – Justіce» триває робота над розробкою критеріїв інспектування органів пробації



У рамках проекту ЄС «PRAVO – Justіce» триває робота над розробкою критеріїв інспектування органів пробації

08 квітня 2019 року в Центрі пробації відбулась чергова робоча зустріч представників Державної установи «Центр пробації» та міжнародного експерта проекту ЄС «PRAVO – Justіce» Саллі Лестер, яка надає сприяння в розробленні критеріїв проведення інспектування підрозділів пробації та ведення справ суб’єктів пробації в Україні.
Цього разу метою робочої зустрічі було обговорення та напрацювання проекту критеріїв інспектування уповноважених органів з питань пробації з питань досудової пробації.
Від Центру пробації участь в обговоренні порушеної теми взяли: начальник відділу досудової пробації Ірина Карандюк, начальник відділу оцінювання ефективності пробації Дмитро Тимошечкін та начальник відділу міжнародного співробітництва Владислав Клиша.
В цілому стандарти інспектування, що на даний час розробляються за участі міжнародних експертів проекту ЄС «PRAVO – Justіce», спрямовані на розвиток національної системи пробації та вдосконалення діяльності підпорядкованих органів.
Зокрема, у проекті картки інспектування діяльності підпорядкованих підрозділів передбачено збір інформації відповідно до визначених критеріїв за основними напрямами діяльності, на основі яких планується проводити якісний аналіз роботи органів пробації cтосовно досягнення визначених законодавством завдань та мети пробації.
Попередньо Саллі Лестер дізналася про особливості реалізації наглядової пробації в Україні та надала свої пропозиції до визначення переліку критеріїв інспектування органів пробації у частині виконання відповідних видів покарання.
Для подальшого вдосконалення та апробації розроблених критеріїв щодо здійснення наглядової пробації найближчим часом планується робочий візит представників Центру пробації та міжнародного експерта до філії Центру пробації у Хмельницькій області.
Щодо критеріїв інспектування за напрямом досудової доповіді відповідна робота лише розпочинається. Однак під час робочої зустрічі обидві сторони висловили готовність оперативно опрацювати усі питання та визначити основні показники, які найбільше розкривають суть і демонструють прогрес у запровадженні досудової пробації.

На данном изображении может находиться: 2 человека, люди сидят

На данном изображении может находиться: 2 человека, люди сидят

На данном изображении может находиться: 2 человека, люди сидят и в помещении

На данном изображении может находиться: 1 человек, сидит, очки и в помещении