Профілактика соціально небезпечних хвороб в центрі уваги працівників пробації: як працює консультаційний кабінет в рамках проекту «Заради життя» у м. Миколаїв



Профілактика соціально небезпечних хвороб в центрі уваги працівників пробації: як працює консультаційний кабінет в рамках проекту «Заради життя» у м. Миколаїв

У квітні 2018 року на базі філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області розпочав свою роботу Кабінет консультування. Кабінет консультування функціонує за підтримки ВБО «Мережа організацій, що працюють у пенітенціарній сфері» відповідно до угоди про надання технічної допомоги та співробітництво між Державною установою «Центр пробації» Міністерства юстиції України та ВБО «Мережа організацій, що працюють в пенітенціарній сфері» та у рамках проекту «Заради життя» (Serving Life).
У 2018 році до Кабінету консультування звернулися майже 70 % клієнтів пробації, що перебувають на обліку в Миколаївському, Заводському та Центральному районних відділах філії. Спочатку з усіма підобліковими працівники підрозділів заповнюють Скринінгову анкету для встановлення факторів ризику та ризикованої поведінки щодо інфікування ВІЛ, вірусного гепатиту С та туберкульозу. За результатами бесіди та заповнення анкети, за потреби, клієнт пробації перенаправляється для подальшого проходження тестування швидкими тестами на ВІЛ та гепатит до соціального працівника ГО «Пенітенціарна ініціатива» Кабінету консультування. Інколи за результатами Скринінгової анкети клієнту пробації і не потрібно проходити тестування, але він виявляє бажання його зробити і працівники пробації та соціальний працівник цьому лише раді, адже якщо людина переймається за стан власного здоров’я, то значить і цінує власне життя. Адже люди, що нехтують своїм здоров’ям та ведуть антисоціальний спосіб життя, як правило, стають з часом клієнтами пробації, або що найгірше – проводять наступні роки свого життя по інший бік ґрат.
Протягом першого кварталу 2019 року консультацію з приводу виявлення та подальшого лікування соціально небезпечних хвороб таких, як туберкульоз, гепатит С та СНіД в Кабінеті отримали майже 25 % клієнтів пробації, що перебувають на обліку. З початку роботи Кабінету тестування швидкими тестами пройшли майже 15 % осіб, з числа тих, що перебувають на обліку. Завдяки проведеному тестуванню у одного клієнта пробації виявлено СНіД, у подальшому він під соціальним супроводом перенаправлений для лікування до медичного закладу міста, де і отримав відповідне лікування. У 37 осіб виявлено підозру на захворювання туберкульозом (у одного з них після дообстеження діагноз був підтверджений, відповідно, особа отримує лікування), у 90 осіб виявлено підозру на гепатит С.
Завдяки роботі Кабінету консультування клієнти пробації мають змогу, не відвідуючи медичний заклад, пройти тестування швидкими тестами, отримати консультативну допомогу з приводу того чи іншого захворювання, а також отримати мотиваційний набір (продукти харчування) за надання до Кабінету результатів їх флюорографічного обстеження.
Пробація – не вердикт, а можливість змінити відношення до власного здоров’я, вчинків та час для розуміння цінності життя в цілому.
Філія Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області

На данном изображении может находиться: 1 человек, сидит и в помещении

На данном изображении может находиться: один или несколько человек, люди сидят и в помещении