На Запоріжжі пройшла робоча зустріч партнерів проекту «Заради життя»На Запоріжжі пройшла робоча зустріч партнерів проекту «Заради життя»

12 березня 2019 року у Запоріжжі відбулася робоча зустріч партнерів проекту «Заради життя» щодо підготовки засуджених до звільнення, забезпечення безперервного догляду та лікування колишніх засуджених, які хворі на ВІЛ, туберкульоз, вірусний гепатит С.
У заході взяли участь представники медичних закладів міста, медичних частин установ виконання покарань, відділу поліції, Запорізького обласного та міського центрів зайнятості, Запорізького міського центу соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді.

Віктор Васюк (Viktor Vasyuk), заступник директора Державної установи «Центр пробації», відкриваючи захід, привітав учасників робочої зустрічі та наголосив на важливості участі партнерських організацій в процесі запровадження дієвої системи пробації в Україні.
Державною установою «Центр пробації» та міжнародною організацією «PATH» запроваджено проект «Заради життя» – один із небагатьох проектів в Україні, діяльність якого спрямована на зменшення ВІЛ, туберкульозу та вірусного гепатиту С в установах пенітенціарної системи України. Проект діє в тісній співпраці з Міністерством юстиції України та в рамках Надзвичайного плану Президента США боротьби з ВІЛ (PEPFAR) та розширенні доступу до антиретровірусної терапії (АРТ).

Микола Гагаркін (Nikolay Gagarkin), голова правління ВБО «Мережа організацій, що працюють у пенітенціарній сфері», керівник напрямку «Пробація» проекту «Заради життя», представив попередні результати впровадження проекту: якісні інтегровані послуги з ВІЛ/СНІДу, туберкульозу, вірусного гепатиту С для людей в конфлікті із законом». Завдання та заходи щодо підготовки засуджених до звільнення, надання соціального супроводу.
Регіональний координатор проекту «Заради життя» благодійної організації «100 відсотків життя. Запоріжжя» Ігор Литвин – ознайомив присутніх з діяльністю організації, статистичними даними, комплексним підходом щодо безперервного доступу до лікування, медичних, діагностичних та соціальних послуг для ВІЛ-позитивних осіб, які готуються до звільнення та звільняються з місць позбавлення волі.

Проект націлений на збільшення рівня виявлення випадків захворювань та посилення диспансерного спостереження, лікування та утримання під доглядом осіб, узятих під варту, засуджених та осіб, які готуються до звільнення, які звільнились та які живуть з ВІЛ, туберкульозу та гепатиту С. Окрім того, в рамках проекту передбачено запровадження та розширення доступу до замісної підтримувальної терапії хворих з опіоїдною залежністю, які тримаються в установах Державної виконавчої служби України.
Наталія Кожан,консультант напрямку «Пробація» проекту «Заради життя» Всеукраїнської благодійної організації «Мережа організацій, що працюють у пенітенціарній сфері», представила проект Типового порядку взаємодії партнерів щодо надання пакету послуг засудженим, які готуються до звільнення, колишнім в’язням з метою забезпечення безперервного догляду, лікування та супроводу хворих на ВІЛ-інфекцію в рамках проекту РАТН «Заради життя».

На базі Комунарського районного відділу пробації вже зараз діє консультативний кабінет, де засуджені мають змогу безкоштовно пройти експрес тест на наявність ВІЛ інфекції чи гепатиту С, незалежно від результату тестування, отримати консультацію та за потребою подальше обстеження та лікування.

На данном изображении может находиться: 12 человек, люди сидят

На данном изображении может находиться: 5 человек, люди сидят и в помещении

На данном изображении может находиться: 5 человек, люди сидят и в помещении